Wybory 2020. W tym miejscu w powiecie ostrołęckim Trzaskowski wygrał z Dudą

Zdecydowanym zwycięzcą pierwszej tury wyborów w powiecie ostrołęckim był prezydent Andrzej Duda. Wygrał w każdej gminie. Ale nie we wszystkich obwodowych komisjach wyborczych odniósł zwycięstwo…

W niedzielę 28 czerwca wybieraliśmy prezydenta Polski. Pierwszą turę – to już wiadomo na pewno – wygrał Andrzej Duda. Duże poparcie otrzymał w powiecie ostrołęckim, w którym oddano na niego 65,58% głosów. Nie wszędzie jednak święcił tryumf.

Rafał Trzaskowski wygrał z urzędującym prezydentem w… podostrołęckim więzieniu. Na 353 osób głosujących w Zakładzie Karnym w Przytułach Starych 167 zagłosowało na kandydata Koalicji Obywatelskiej. Andrzej Duda w więzieniu zdobył 115 głosów. Na trzecim miejscu był Szymon Hołownia, na którego oddano 43 głosy.

Dodajmy, że to nie pierwsze wybory, w których Prawo i Sprawiedliwość przegrywa w więzieniu w Przytułach Starych. Podobnie było podczas wyborów parlamentarnych z 2019 roku. Wówczas najwięcej głosów w wyborach do Sejmu zdobyła tu Kamila Gasiuk-Pihowicz (Koalicja Obywatelska), a w wyborach do Senatu – Tadeusz Nalewajk (PSL).

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

Ja zdziwiony nie jestem🙂

Olo

He he wiadomo 😄

Ja iona
Elektorat Trzaskowskiego !!!!!!!!
Ola

Elektoratu Dudy tam też nie brak

mono

jedyna komisja w naszym regionie gdzie wygrał Trzaskowski ha ha ha ha ha ha ha