Wybory 2019: Jaki może być wynik w naszym okręgu do Sejmu i Senatu? Zobaczcie prognozę

Wybory 2019: socjolog polityki, autor opracowań i analiz z zakresu preferencji społeczno-politycznych oraz geografii wyborczej Marcin Palade opublikował na twitterze prognozę preferencji wyborczych w nadchodzących wyborach do Sejmu i Senatu. Jaki – według jego autorskiej prognozy – może być wynik w naszych okręgach?

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019 roku. Wybierzemy w nich 460 posłów i 100 senatorów. We wszystkich okręgach wyborczych listy zarejestrowało 5 komitetów. W niektórych udało się to 4 innym komitetom.

Mieszkańcy Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wybierać posłów będą w okręgu 18 (ostrołęcko-siedleckim), a senatora w okręgu nr 46.

Według prognozy Marcina Paladego – jeśli chodzi o Sejm – PiS odniesie zdecydowane zwycięstwo w naszym okręgu, zdobywając poparcie na poziomie 63%. Na drugim miejscu znajdzie się Koalicja Obywatelska (16%), a na trzecim PSL (10%).

Kandydat PiS (w tym przypadku jest to senator Robert Mamątow) powinien też wygrać wybory 2019 do Senatu.

Prognoza wybory 2019 okręg 18 (siedlecko-ostrołęcki):

Prognoza wybory 2019 Senat:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
SMUTNY

TAK MA BYĆ

Tttt

Hahha

Olo

A Ostrołęka z SLD-owocem Kulikiem zostanie na marginesie ☹️

John

Prognozy to nie wszystko. Każdy komu zależy na rozwoju miasta i regionu i dobrze życzy Polsce niech idzie na wybory, zmobilizuje rodzinę i bliskich. Czartoryski i Mamątow to nasza szansa!

Krak

Walczymy do ostatniego dnia, pewność , że wygra dobra zmiana nie może nas uśpić , każdy mandat dla Prawa i Sprawiedliwości się liczy, nie odpuszczamy!

Roma

Trzeba być ślepym, żeby nie widzieć, ile dobrych rzeczy się stało przez ostatnie 4 lata. jestem za kontynuacją. Tylko PiS

Jan Kowalski z Ostrołęki

SLD+PO+PSL+LGBT+ =16+10+6 =32 %
Jednak sporo ludzi chce uchodźców
Jednak sporo ludzi. żałuje sąsiadom tego 500+
Jednak sporo ludzi tęskni za bezrobotnymi co by szukali prac za 1500 pln
Jednak sporo ludzi chce prowadzać dzieci na religie do salek katechetycznych
Jednak sporo ludzi ma chęć przepraszać Niemców za złe słowo Polka wobec pana z gestapo.
itd

Tom

Niech prognozy nie uśpią ludzi dobrze życzący Polsce i Polakom. 13X zabieramy bliskich, prosimy sąsiadów, dzwonimy do znajomych i wszyscy głosujemy na Czartoryskiego i Mamątowa