Wybory 2019: częściowe wyniki. Jak wyglądają w naszym okręgu? (Sejm i Senat)

Państwowa Komisja Wyborcza podała wyniki częściowe wyborów 2019 do Sejmu i Senatu. Mamy dane na podstawie ok. 42% komisji.

Wyniki sondażowe mówiły o zwycięstwie Prawa i Sprawiedliwości, a także o tym, że w Sejmie swoich przedstawicieli będzie mieć 5 komitetów wyborczych.

Wybory 2019 – częściowe wyniki Polska

PKW opublikowała wyniki wyborów do Sejmu z 42,22% komisji wyborczych. Póki co mówią one o jeszcze wyraźniejszej przewadze PiS nad innymi komitetami w porównaniu do sondaży podawanych po zakończeniu głosowania (choć oczywiście wiele się jeszcze może zmienić).

Wybory 2019 – częściowe wyniki okręg 18

W naszym okręgu wyborczym (nr 18) podliczono wyniki z ponad połowy komisji wyborczych (z 54,55%). Przewaga PiS jest jeszcze większa. Póki co drugą siłą w naszym regionie, choć z pięciokrotnie mniejszym poparciem od PiS, jest PSL.

Wybory 2019 – częściowe wyniki Senat okręg 46

Podano też wyniki wyborów do Senatu z 42,58% komisji. Przypomnijmy, że tu kandydatów było dwóch: senator Robert Mamątow (PiS) oraz Tadeusz Nalewajk (PSL). Wszystko wskazuje na to, że senatorem na kolejną kadencję zostanie wybrany Robert Mamątow. Już teraz ma on sporą przewagę nad kontrkandydatem.