Wszystkich Świętych. Policja w Ostrołęce podsumowała długi weekend

We Wszystkich Świętych policja miała sporo pracy. Nad bezpieczeństwem mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego czuwało kilkuset policjantów. Jakie były efekty ich działań? Policja w Ostrołęce podsumowała długi weekend.

W całej Polsce w związku ze świętem i długim weekendem przeprowadzono akcję „Znicz”. Także w Ostrołęce:

W jej udział zaangażowano kilkuset ostrołęckich funkcjonariuszy – informuje oficer prasowy policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

Policjanci zajmowali się rozładowaniem korków 1 listopada w okolicach cmentarzy, ale przede wszystkim czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. Więcej patroli wysyłano też na ostrołęckie osiedla.

– W najbardziej newralgicznym dniu, czyli 1 listopada, nie odnotowano żadnego poważnego zdarzenia drogowego – mówi Tomasz Żerański.

Niestety, nie udało się uniknąć tragedii w długi weekend. W wypadku z tirem zginął kierowca audi, 33-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Doszło do niego 2 listopada w Wólce Seroczyńskiej, gm. Czerwin.

Od rozpoczęcia akcji do chwili obecnej doszło na naszych drogach do jednego wypadku drogowego, w którym jedna osoba zginęła oraz do 12 niegroźnych kolizji drogowych.

Zatrzymano także 6 nietrzeźwych kierowców i jedną osobę, która kierowała pojazdem, będąc w stanie po spożyciu alkoholu.

Na koniec dodajmy, że w czasie tegorocznej akcji „Znicz” na mazowieckich drogach doszło do 21 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 25 zostało rannych. Policjanci zatrzymali też 70 nietrzeźwych kierujących.