Wszystkich Świętych: jak będzie z parkowaniem przed cmentarzem przy Krańcowej?

Trwają prace przy przebudowie parkingu przed cmentarzem przy ul. Krańcowej. Czas robót jest niefortunny, ponieważ za chwilę czeka nas Święto Wszystkich Świętych. Jak miasto zamierza się przygotować, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu przy cmentarzu?

Mówił o tym na wtorkowej (29 października) sesji Rady Miasta prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik.

– Samo wejście do cmentarza, główna droga, będzie rozebrana po Święcie Zmarłych. Ta część po lewej stronie ma być utwardzona gruzem i ma być możliwość zaparkowania pojazdów.

Po prawej stronie wykonawca wykonał jedną trzecią parkingu i ma zapewnić do niej dojazd, żeby mieszkańcy mogli na miejscu parkować.

Prezydent dodał też, że sąsiadujące z cmentarzem firmy zadeklarowały udostępnienie swojego terenu dla odwiedzających groby. Ponadto na miejscu mają być obecni strażnicy miejscy i druhowie z OSP, aby kierować ruchem. Powinna być też do tego czasu gotowa zatoka autobusowa.

Sam temat wywołała radna Grażyna Sosnowska (PiS). Nie kryła, że jest zadowolona z postępu robót:

Prace prowadzone na Krańcowej rzeczywiście przyspieszyły. Trzech wykonawców pracuje od rana do późnego wieczora, przy reflektorach nawet. Pętla autobusowa jest już prawie gotowa.

Jednocześnie radna radziła, aby, wybierając się na cmentarz, korzystać z komunikacji miejskiej, a zrezygnować z samochodów.