Wstrzymano dostawy szczepionki do szpitala w Ostrołęce

Szpital w Ostrołęce wydał komunikat w sprawie szczepienia przeciwko COVID-19.

Michał Dworczyk, szef KPRM, powiedział, że wstrzymano transport 330 tys. szczepionek dla grupy „0” do szpitali węzłowych. Przyczyna? Producent, firma Pfizer, jest w trakcie dokonywania modyfikacji produkcji i z tego względu musiała zmniejszyć dostawy szczepionek do UE. Po 25 stycznia wszystko ma przebiegać zgodnie z ustalonym harmonogramem.

Maria Kapuśniak, koordynator ds. szczepień w Szpitalu w Ostrołęce, poinformowała, że wstrzymano dostawy szczepionki przeciwko COVID-19. Osoby z grupy „0” zostaną więc zaszczepione później, gdy do ostrołęckiej placówki dotrze szczepionka:

„Od soboty 16 stycznia 2021 r. wstrzymane zostają dostawy szczepionki do Punktu Szczepień w Szpitalu Węzłowym w Ostrołęce. W najbliższym tygodniu (od 19.01.2021 r.) będą dostarczane szczepionki dla osób zaszczepionych pierwszą dawką. Osoby te, zgodnie z zaleceniami producenta szczepionki, otrzymają drugą dawkę po 21 dniach licząc od daty pierwszej dawki.

Osoby należące do grupy zero, które wyraziły chęć zaszczepienia się, a u których nie rozpoczęto jeszcze szczepień, zostaną zaszczepione w późniejszym terminie, po wznowieniu dostaw szczepionki. Osoby te proszone są o telefoniczne uzgadnianie terminów szczepień po wznowieniu dostaw szczepionek (tel. 29 765-17-30 od poniedziałku do piątku w godz. 08.00-15.30).”

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
12 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gość.

Polska mogła zakupić 13 mln szczepionek firmy Moderna.
Polska zamówiła 6,6 mln dawek, chociaż przysługiwało jej 13 mln.
Zamiast zamówić szczepionkę z wielu źródeł jak inne kraje polska działa „ostrożnie” i oszczędnie.

Romek

O czym ty piszesz o jakim oszczędzaniu a to że nie w terminie różnie może być.
Można się tylko domyślać.Pan minister Dworczyk wyjaśnił że za późne terminy zamówień. Czego nie rozumiesz.

Gość.

Nie ośmieszaj się wyjaśnieniami dworczyka.
Ostatnio dworczyk łgał że szczepionek na grypę jest więcej niż chętnych „w tej chwili szczepionki na grypę są wręcz niewykorzystane” a powszechnie wiadomo że nigdzie ich nie można kupić.
Mimo dużego zainteresowania do kraju trafiło podobno około 500 tysięcy szczepionek z „obiecanych” przez dworczyka 2,5 miliona dawek.
Taki wiarygodny jest Twój dworczyk !!!!!

Do Romek

Całej okłamanej i obłudnej polityki rządzących.

tępiciel lemingów

Za zakupy szczepionek w Unii odpowiada Unia. Polska bowiem kontraktuje ich zakup w ramach unijnego porozumienia o ustanowieniu wspólnego mechanizmu zakupów szczepionek. Wielkość zamówień jest proporcjonalna do liczby mieszkańców. Harmonogram dostaw jest taki sam dla wszystkich krajów. Szczepionkami dysponuje Najsprawiedliwsza i  Najpraworządniejsza UNIA EUROPEJSKA.

gosc

Za szczepionki na grypę też odpowiada unia ???
Próbowałem przez jakieś 2 miesiące kupić szczepionki dla rodziny w czasie gdy oszołomy z rządu PiS krzyczeli z ekranów by szczepić się na grypę.
Niestety każdego dnia farmaceuci mówili „szczepionek nie ma i nie wiadomo kiedy będą”.
Winę za brak szczepionek na grypę zrzucisz tępaku na farmaceutów, Tuska czy totalną opozycję ?????
Moim skromnym zdaniem to wina rządu z tektury.

tępiciel lemingów

„Dlaczego tak dużo osób odeszło od okienka z kwitkiem? Kto jest winny tej sytuacji? – Wszyscy jesteśmy trochę winni – mówi dr Sutkowski. – Wyszczepialność przeciwko grypie jest w Polsce na dramatycznie niskim poziomie – nieco ponad 4 proc. Polski rząd musiał zgłosić zapotrzebowanie na szczepionki w okolicach lutego-marca 2020 r., kiedy nie wiedziano jeszcze, jak rozwinie się sprawa covidu. Prawdopodobnie później nie było już szans na to, by dostać więcej. Jeśli szczepilibyśmy się tak masowo jak Holendrzy, Irlandczycy czy Niemcy, gdzie robi to 60-70 proc. społeczeństwa, na pewno w tym roku łatwiej byłoby nam uzyskać więcej szczepionek. Wielkość zamówień… Czytaj więcej »

gosc

Ten wiecznie biedny, beznadziejny rząd standardowo jest wszystkim zaskoczony. Mieli pół roku na przygotowania do drugiej fali epidemii i jak zwykle okazało się że są w CZARNEJ DU#PIE.
Powinni zmienić nazwę partii na Patałachy Z Czarnej Du#py

Alojzy

Na przełomie lutego~marca było już wiadomo że czeka nas druga fala na jesieni.
Wiadomo też było że szczepienia przeciw grypie pomogą służbie zdrowia w walce z COVID.
Cała Europa o tym wiedziała tylko PiS jak zwykle zdziwiony i zaskoczony tym że trzeba zabezpieczyć odpowiednią ilość szczepionek przeciw grypie.

Ola

Kolejny raz winisz zwykłych Polaków. Za granicą ludzie szczepią się na grypę, ponieważ koszty szczepienia są pokrywane przez ubezpieczenie medyczne, łatwo natknąć się na punkt szczepień i szczepienia są popularyzowane. W 2015 roku PiS doszedł do władzy i nic w tej materii nie zmienił.

Ola

Polityka UE zależy od wszystkich jej członków. To nie RWPG.
Na 16 spotkań UE dotyczących pandemii, w tym tych dotyczących szczepień, przedstawiciele polskiego rządu opuścili 11 . Nikt też Polskiego rządu nie zmuszał do uczestnictwa we wspólnych zakupach. Za szczepionki wtedy jednak przyszłoby zapłacić kilkakrotnie więcej. Morawiecki też nie ma takich kontaktów jak premier Izraela. O preferencyjnych dostawach Polska mogłaby zapomnieć. Nasz kraj byłby na szarym końcu.
Co tobie tak spieszno pod skrzydła Putina, że obrzydzasz UE Polakom?

Gość

Dla spragnionych wiedzy co się dzieje z dostawami szczepionki polecam z wyszukać info Pfizera wrzucając chociażby hasło: Statement on European Upscaling as well as Impact on Deliveries, Pfizer COVID19
Niestety nie mogę podać adresu do strony ze względu na ustawienia portalu.
Zmniejszone dostawy szczepionki dotyczą tylko tego tygodnia i tylko Europy, ponieważ Pfizer dostosowuje fabrykę w Belgii do zwiększonych mocy produkcyjnych. W przyszłym tygodniu dostawy wrócą do normy, a w drugim kwartale będą znacząco zwiększone.
Na rzetelną informacje ze strony ministrów w tym rządzie liczyć nie można.  Tl jak zwykle wprowadza dezinformacje, aby szczuć na UE.