WSAP podpisało porozumienie z Policją w Ostrołęce. „Nie będzie przeszkadzać nam zdalne nauczanie. Przeszliśmy badania, wszyscy jesteśmy zdrowi”

Po Urzędzie Miasta Ostrołęka i Starostwie Powiatowym przyszedł czas na Policję w Ostrołęce. Z mundurowymi Wyższa Szkoła Administracji Publicznej również podpisała porozumienie zakładające współpracę. Miało to miejsce w czwartek 9 lipca w siedzibie uczelni.

Założenia tego porozumienia są takie same jak w przypadku tych podpisanych z samorządami.

– Z naszej strony jest oferta studiów licencjackich bądź podyplomowych dla policjanta wskazanego przez pana komendanta – mówił rektor WSAP dr Michał Fajst. – Da to też możliwość zrealizowania praktyk dla studentów w komendzie i pewną formę konsultacji mającej na celu dopasowanie programu nauczania na kierunku służby porządku publicznego i kryminologia do praktycznych potrzeb, które zgłoszą do nas policjanci.

– Komenda i ja zobowiązujemy się do zapewnienia miejsca pod praktyki zawodowe – mówił z kolei komendant Krzysztof Szymański. – Szkoła w Ostrołęce i kierunek kryminologia stanowią pewną konkurencję dla szkoły w Szczytnie, ale Szczytno jest 80 km dalej. Z tego kierunku będą korzystać nie tylko policjanci, ale być może i pracownicy cywilni, których będę chciał w ten sposób wyróżnić. Będą to na pewno osoby pilne.

Nie będzie nam przeszkadzać nawet zdalne nauczanie. Policjanci w czasie pandemii normalnie funkcjonowali, przeszliśmy dopiero badania, wszyscy jesteśmy zdrowi.