WOPR-OS Ostrołęka z medalami i bezkonkurencyjnym Adamowskim

Kolejny udany start i dziewięć medali (5 złotych, 2 srebrne, 2 brązowe) – to dorobek zawodników WOPR-OS Ostrołęka po pierwszej rundzie Pomorskiej Ligi w Ratownictwie Wodnym 2019, która odbyła się 12 maja w Kościerzynie.

W skład reprezentacji WOPR-OS weszli : Maja Furmaniuk, Mateusz Adamowski, Karol Bojarski, Kacper Mierzejewski. Podopieczni Dariusza Małkowskiego podczas zawodów oprócz zdobyczy medalowych ustanowili wiele wartościowych wyników.

Bezkonkurencyjny w swoich startach był Mateusz Adamowski, który w kategorii junior zdobył trzy złote medale. Mateusz ponadto na dystansie 50 m holowanie manekina ustanowił swój nowy rekord życiowy, osiągając czas 33,33 s.

Kolejne trzy medale dla WOPR-OS w kategorii open dołożył Karol Bojarski (2 złote, 1 srebrny).

Z dwoma medalami (srebrnym i brązowym) zdobytymi w kategorii junior z zawodów wrócił Kacper Mierzejewski, który jednocześnie we wszystkich swoich startach ustanawiał nowe rekordy życiowe.

Najmłodsza zawodniczka Maja Furmaniuk, rywalizująca w kategorii młodzik, z zawodów wróciła z brązowym medalem zdobytym na dystansie 100 m ratowanie z pasem. Maja w tej konkurencji poprawiła swoją życiówkę o ponad cztery sekundy.

– Zarówno zdobyte medale, jak i osiągnięte wyniki podczas zawodów Pomorskiej Ligii bardzo mnie cieszą i pokazują, że przygotowania do Letnich Mistrzostw Polski idą w dobrym kierunku – mówi prezes Dariusz Małkowski.