Wójt gminy Rzekuń po zatrzymaniu CBA wydał oświadczenie

Wójt gminy Rzekuń został zatrzymany przez CBA. Ma to związek z zarzutem przyjęcia łapówki. Wójt gminy Rzekuń zabrał głos w sprawie – wydał oświadczenie skierowane do mieszkańców.

Przypomnijmy, CBA poinformowało w czwartek 21 stycznia o zatrzymaniu wójta gminy Rzekuń. Śledczy ustalili, że gdy był on w 2016 roku dyrektorem Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie, przyjął 10 tys. zł korzyści majątkowej.

– Pieniądze stanowiły ,,gratyfikację” w zamian za zlecenie wykonania remontu pomieszczeń CK-BiS w Lelisie – informuje wydział komunikacji społecznej CBA.

Wójt gminy Rzekuń usłyszał zarzut przyjęcia korzyści majątkowej. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Więcej na ten temat TUTAJ.

Do zarzutu i zatrzymania przez CBA postanowił odnieść się wójt gminy Rzekuń Bartosz Podolak. Wydał oświadczenie na Facebooku:

„Szanowni Mieszkańcy, zapewne dotarła do Państwa informacja o przedstawionych mi zarzutach. W związku z komunikatem wydanym przez służby, proszę o zapoznanie się z moim oświadczeniem w powyższej sprawie.

Potwierdzam, że w czwartek (21 stycznia) spotkałem się z prokuratorem Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce, gdzie dowiedziałem się o prowadzonym postępowaniu. Złożyłem bardzo obszerne wyjaśnienia. Zależy mi na dogłębnym i całościowym wyjaśnieniu tej nieprzyjemnej dla mnie sprawy.

Chcę mocno podkreślić, że nigdy nie przyjąłem żadnej korzyści majątkowej, ani w czasie bycia dyrektorem CK-BiS w Lelisie, ani gdy zostałem wójtem gminy Rzekuń.

Piastowanie wysokiego stanowiska wiąże się z dużą odpowiedzialnością i nierzadko nagonką. Informowałem już Państwa o mojej walce z internetowym hejtem. Niestety pomówienia i oskarżenia trwają dalej.

Inicjatorem postępowań przeciwko mnie jest wciąż ta sama, jedna osoba, mieszkaniec naszej gminy, który systematycznie kieruje przeciwko mnie zawiadomienia do prokuratury, policji, CBA, rzecznika dyscypliny finansów publicznych, sądów administracyjnych itp. instytucji. Prawdopodobnie ten sam człowiek zamieszcza informacje na tablicach sołeckich, mające na celu szkalowanie mojej osoby w oczach mieszkańców.

Pozostaje mi się z tym zmierzyć i stawić temu czoła. Organy ściągania zareagowały na otrzymane zgłoszenie, a moim obowiązkiem jest sprawę wyjaśnić. Będę dążył do tego, by zrobić to jak najszybciej.

Gmina pracuje normalnie, nadal pełnię obowiązki wójta w pełnym zakresie. Wszystkie umówione spotkania, kontakty telefoniczne są nadal aktualne.

Gorąco dziękuję wszystkim, którzy wspierają mnie w różnoraki sposób. Wyrazy wsparcia motywują mnie do dalszego działania i dodają sił. Jestem do Waszej dyspozycji, nie odwołuję spotkań, można się do mnie dodzwonić.

Wasz Wójt
Bartosz Podolak”

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Alojzy

Póki co jest niewinny.
Winny będzie jeśli sąd go uzna za winnego w prawomocnym wyroku.
CBA odwiedza różnych ludzi. U pewnego posła z PiS też byli z nakazem przeszukania.

Nazwa*

ale nie z nakazem zatrzymania i nie miał stawianych żadnych zarzutów…

gość.

Jeśli jest tak jak pisze wójt w oświadczeniu ,ze ktoś rozsiewa nieprawdziwe informacje i to w tak szerokiej skali to dlaczego nie zgłosił tego faktu na policje ,żeby ścigać taką osobę są przecież paragrafy na takie działania .

Edek

A co ma napisać.

123

Jak ktoś jest z pisu to jest niewinny,