Wojewoda z dobrą wiadomością. Są pieniądze na drogę relacji Lipniki – Dęby

Wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł, będąc 8 lipca z wizytą w Ostrołęce, poinformował, że ma dobrą wiadomość dla naszego regionu. Otóż lista zadań dofinansowanych z Funduszu Dróg Samorządowych zwiększyła się o 10 inwestycji.

W wyniku oszczędności poczynionych przez samorządy, które wygrały ten konkurs na rok 2020, jest możliwość wydłużenia listy o kolejne podmioty znajdującej się na liście rezerwowej. Dotyczy to także subregionu ostrołęckiego. Konkretnie chodzi o zadania w gminie Łyse, gminie Krzynowłoga Mała i powiecie ostrowskim – powiedział wojewoda.

Zadania te to: przebudowa drogi gminnej relacji Lipniki -Dęby (kwota dofinansowania nieco ponad 2 mln zł), przebudowa drogi powiatowej na odcinku Prostyń-Treblinka (niemal 2 mln zł) oraz drogi relacji Krzynowłoga Mała – Piastowo (nieco ponad 164 tys. zł).

Po aktualizacji lista zadań powiatowych obejmuje 55 zadań o łącznej długości 190.791 km, kwota dofinansowania to prawie 272 mln zł. Na liście zadań gminnych dofinansowaniem w wysokości nieco ponad 188 mln zł objęto 99 zadań o łącznej długości 142,707 km.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
tak_tak

jak to dobrze że PO załatwiło finansowanie tej drogi ,,

tylko PO KO i PSL oraz LEWICA

Teraz Ostrołęka

Warto podkreślić że to zasługa opozycji czyli PO i PSL-u,

Ola

Ale w Teraz Ostrołęka, robią wszytko aby lud był wdzięczny przewodniej sile narodu

luk

wasz autorytet kulikow bez kaski bida , bida