Woda spływająca z miasta przerwała wały! (zdjęcia i wideo)

Gwałtowne opady deszczu i napór wody spływający z miasta… przerwały wał nad Narwią. Wyrwa jest na wysokości starej plaży. Do zdarzenia doszło w nocy z 13 na 14 czerwca.

Jak nam powiedział Wojciech Merks, kierownik Referatu Zarządami Kryzysowego, pracy z naprawą wału będzie sporo. Na pewno nie uda się załatać dziury wywrotką piasku, takich wywrotek będzie potrzeba co najmniej dwadzieścia.

Poinformowano nas, że obecnie nie ma zagrożenia powodziowego, ale wał trzeba będzie naprawić, i to szybko. Jesień to optymalny czas, by wszystko było już z nim w porządku.

Obecnie wału strzegą funkcjonariusze Straży Miejskiej.

Jeden z naszych Czytelników komentuje:

– Stan wałów przeciwpowodziowych w Ostrołęce jest fatalny, i stwarza realne zagrożenie dla miasta i mieszkańców, zarówno na lewym jak i prawym na brzegu rzeki. Wały są dziurawej jak sito. Jest w nich pełno dziur, zapadlisk, jam, korytarzy, a wszystko to za sprawą bobrów i należytego braku konserwacji.

Jak widać wystarczy krótkotrwały nawalny deszcz i wału nie ma. Aż strach pomyśleć, co może się stać przy długotrwałych deszczach podczas wiosennych wezbrań rzeki. Straszne…

Zobaczcie wideo przerwanego wału:

Zdjęcia z miejsca zdarzenia:

najnowszy najstarszy oceniany
kChaos
Gość
kChaos

Zrobić most, a pod nim tamę. 😀