Wigilijny koncert w Nowym Jorku Obierwianek. Zobaczcie wideo

Naszą tradycję świąteczną podtrzymują nie tylko w Polsce, ale również za granicami naszego kraju. Polskie kolędy są tak piękne, że rozbrzmiewają na całym świecie. W wigilijny wieczór kolędowano również w Nowym Jorku. Mieszkają tam Obierwianki Katarzyna Siedlik i Ewa Suwała Kozioł, które wspólnie z zespołem Dzieci PRL-u śpiewem chwaliły narodzenie Jezusa.

W czwartek 24 grudnia na kanale YouTube można było obejrzeć koncert „Kolędowanie z dziećmi PRL-u”.

Dzieci PRL-u to polski zespół muzyczny z Ridgewood, Queens, NY. Nazwa zespołu wiąże się z polską historią, kiedy Polska była za żelazna kurtyną. Muzyka była formą rebelii przeciwko systemowi politycznemu, a punk rock głównym jej nurtem. Kreatywność tych czasów wpłynęła na zespół oraz ich interpretacje muzyki. Wszystko zaczęło się w 2010 roku, od spotkania grupy przyjaciół, zafascynowanych muzyką i polskimi korzeniami.

Swoją działalność rozpoczęli od grania coverów artystów z czasów PRL-u. Ich pierwszy koncert w 2010 roku w klubie na Brooklynie i ogromny pozytywny odbiór, zapewnił im rozpoznawalność na scenie muzycznej w Nowego Yorku.  

W wigilijnym koncercie Dzieci z PRL-u wystąpiły pochodzące z Obierwi Katarzyna Siedlik i Ewa Suwała Kozioł. Na marginesie dodajmy, że panie występujące na koncercie to siostry naszej sportsmenki Justyny Niedzwieckiej (która także śpiewa).

Autor: RN

5 3 głosów
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

Brawo obierwianki

Jacek

A kno R.N.

Edytka

Kasia Super.