Wigilii Miejskiej w Ostrołęce nie będzie, ale potrzebującym pomogą miasto, MOPR i wolontariusze

Wigilia Miejska – z oczywistych względów – nie mogła w tym roku dojść do skutku. Miasto organizuje jednak akcję w Wigilię 24 grudnia. Chodzi o pomoc dla najbardziej potrzebujących mieszkańców Ostrołęki.

„Prezydent zaprasza starszych, samotnych oraz potrzebujących wsparcia ostrołęczan, którzy wyrażają chęć, by wolontariusze zawitali do ich domów z wigilijnymi potrawami, do zgłaszania się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce” – informuje Urząd Miasta Ostrołęki.

Wolontariusze zawitają do ich domów w Wigilię 24 grudnia. Przygotowaną wcześniej paczkę przyniosą bądź przywiozą w godzinach 9.00-14.00.

„Spakowane potrawy będą czekały również w godzinach 12.00-14.00 w Tanim Barze przy ul. Kilińskiego na osoby, które zadeklarują chęć osobistego odebrania posiłku” – dodaje ratusz.

Przypomina jednocześnie, że „każda osoba w podeszłym wieku lub której trudna sytuacja życiowa czy też materialna nie pozwala, by spędzić Wigilię w gronie najbliższych, może zgłosić chęć przyjęcia paczki z wigilijnymi potrawami”.

Wystarczy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce do 18 grudnia, w godzinach 8.00-14.00 – numer tel.: 505 778 076.

MOPR wytypował już 100 rodzin w najtrudniejszej sytuacji, których odwiedzą wolontariusze.