Wielkie sadzenie drzew w Kamiance. Ponad 5 tys. drzewek

Ponad pięć tysięcy drzewek posadzili w Kamiance uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Rzekuniu. Odbyło się to w ramach ″Lasów pełnych energii″.

W piątek 5 kwietnia w Kamiance młodzi ludzie pod czujnym okiem Nadleśnictwa Ostrołęka i PGE Dystrybucja posadzili aż 5 tys. sadzonek. To wszystko w związku z akcję „Lasy pełne energii”.

– Angażujemy młodych ludzi ze szkoły w Rzekuniu i wspólnie poświęcamy swój czas na pracę w terenie, rozmowy o ekologii i nie tylko. To bardzo ważna inicjatywa, która mam nadzieję będzie realizowana jeszcze przez wiele lat – przyznał Krystian Kowalczyk ze Służby Leśnej.

– W tym roku dzieci miały okazję zobaczyć polany zasadzone w 2016 i 2017 roku. Teraz są tam piękne zielone drzewka, które wówczas były jedynie malutkimi gałązkami. To wspaniałe, że widać, jaki efekt za rok czy dwa przyniesie nasza dzisiejsza praca. To bardzo ważny walor edukacyjny całego przedsięwzięcia – powiedziała Katarzyna Burda-Mazurek, rzecznik PGE Dystrybucja Oddział Warszawa.

Drzewka, które zasadziliśmy cztery lata temu, sięgają nam prawie do kolan! – cieszył się Konrad Jastrzębowski, uczeń SP w Rzekuniu.

– Działamy dla dobra środowiska, ponieważ obecnie jest wycinanych coraz więcej drzew. Ponadto jest mniej tlenu, za to dokucza nam smog. To też dla nas pewnego rodzaju relaks i okazja, aby nauczyć się dbać o przyrodę – dodaje Piotr Dumała.

Akcja została zakończona wspólnym pieczeniem kiełbasek przy ognisku.

Źródło: UG Rzekuń