„Wielka Liga Czytelników” podsumowana. Certyfikaty dla bibliotek w Myszyńcu, Wachu, Wykrocie i Surowem

Uroczyste wręczenie certyfikatów i podsumowanie V Ogólnopolskiego Konkursu „Wielka Liga Czytelników” miało miejsce 3 lipca w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.

– W imieniu Zarządu Powiatu chciałbym serdecznie podziękować wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że ten konkurs się odbył, do tego, że popularyzowana jest poezja, literatura – mówił wicestarosta Krzysztof Parzychowski. – To bardzo ważne, ponieważ poprzez literaturę możemy wymieniać swoje myśli ze wszystkimi na świecie, nie znając nawet języków obcych. Możemy poznawać nowe wartości, nowych ludzi, a przez to człowiek staje się zawsze lepszy, rozwija się w dobrym kierunku. Sytuacja pandemii – w Polsce i na świecie pokazała nam jak bardzo potrzebujemy kontaktów międzyludzkich, jakie to jest dla nas ważne. Chociaż na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, to potwierdziło się, że człowiek jest istotą społeczną. Bez kontaktu z drugim człowiekiem, bardzo mu ciężko. Działania biblioteki, mimo  ograniczonej możliwości, to były widoczne. Dziękuję wam za to, że mimo ograniczeń, nie zaprzestaliście działalności i dalej aktywnie działacie.

– Biblioteka przystąpiła po raz pierwszy do tego konkursu, ale z bardzo dobrym skutkiem – powiedziała Sabina Malinowska, zastępca dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ostrołęce.

Na naszym terenie przystąpiło do niego 133 uczestników. Nagrody laureatom Wielkiej Ligi zostały wręczone na kameralnych spotkaniach  w bibliotekach.

W piątek zostały wręczone certyfikaty bibliotekom, które wzięły udział w konkursie dla bibliotek – Placówka aktywnie promująca czytelnictwo.

– Placówka naprawdę musiała się postarać, żeby taki certyfikat otrzymać – zapewniła Bożena Załęska, instruktor MBP.

Wicestarosta Krzysztof Parzychowski wręczył Certyfikaty i nagrody książkowe przedstawicielom bibliotek z: Miejsko-Gminnej Biblioteki  Publicznej im. Ks. Władysława Skierkowskiego w Myszyńcu, Filii Bibliotecznej w Wykrocie, Filii Bibliotecznej w Surowem GBP w Czarni, Filii Bibliotecznej w Wachu GBP w Kadzidle.