„Wielka Liga Czytelników”: kto mistrzem powiatu ostrołęckiego?

„Wielka Liga Czytelników” to niezaprzeczalnie największe zawody czytelnicze w Polsce. W 5. edycji tego konkursu koordynatorem powiatowym została Miejska Biblioteka Publiczna w Ostrołęce. Wzięły w nim udział czytelnicy z bibliotek w powiecie ostrołęckim – jak im poszło?

Przed czytelnikami było wiele wyzwań. Musieli nie tylko przeczytać wskazane książki, ale też popisać się znakomitą znajomością ich treści. Do II etapu konkursu zakwalifikowali się uczestnicy reprezentujący 8 bibliotek z gmin Czarnia, Kadzidło, Lelis, Troszyn, Myszyniec, Czerwin. Potem czekał ich test kwalifikacyjny przeprowadzony online przez koordynatorów placówek, jednocześnie stanowiący eliminacje do kolejnego etapu.

Do ścisłego finału Mistrzostw Powiatu zakwalifikowało się 23 uczestników, którzy 28 maja zmagali się z testem w formie online. Ostateczne wyniki znajdziecie na końcu artykułu.

W organizację Ogólnopolskiego Konkursu na terenie powiatu ostrołęckiego włączyli się: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Myszyńcu, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Myszyńcu Filia w Wykrocie, Gminna Biblioteka Publiczna w Czerwinie Filia w Piskach, Gminna Biblioteka Publiczna w Kadzidle Filia w Wachu, Biblioteka Publiczna w Troszynie, Centrum Kultury-Biblioteki i Sportu w Lelisie, Gminna Biblioteka Publiczna w Czarni Filia w Surowem, Samorządowe Przedszkole w Troszynie. Nagrody dla finalistów z powiatu ostrołęckiego ufundował starosta ostrołęcki.

Wielka Liga Czytelników – powiat ostrołęcki

Fot. Pixabay