Większe dodatki dla nauczycieli w Ostrołęce. W tle strajk

Rada Miasta Ostrołęki zdecydowała się podnieść nauczycielom dodatek motywacyjny. Będzie on wyższy o 5% od obecnego. Ma on być m.in. nagrodą za minimalizowanie skutków przerwy w zajęciach, które nie odbyły się ze względu na strajk nauczycieli.

Obecnie dodatek motywacyjny wynosił do 10%. wynagrodzenia zasadniczego. Po zmianach zwiększono go do 15%. W uzasadnieniu uchwały czytamy:

Zwiększenie dodatku do 15% wynika z okresowego wzrostu zadań nauczycieli związanych z realizacją w szkołach projektów dofinansowywanych ze środków Unii Europejskiej, a także koniecznością modyfikowania planów pracy w szkołach/placówkach ze względu na przerwę w zajęciach dydaktycznych, która miała miejsce w miesiącu kwietniu br.

A przypomnijmy, że w kwietniu trwał strajk nauczycieli: zajęcia nie odbywały się, a pedagodzy nie pracowali (nie otrzymując za ten okres pensji).

Dyrektor wydziału oświaty Anna Gocłowska wyjaśniała:

– Intencją tej uchwały nie jest zapłata nauczycielom za nieprzepracowany czas w czasie strajku.

Intencją jest umożliwienie dyrektorom reagowania na zaangażowanie nauczycieli, którzy będą chcieli minimalizować skutki tej przerwy uczniom.

– Ten dodatek motywacyjny będzie mieć powiązanie z wyrównaniem strat, które ponieśli uczniowie. I to ma sens – mówił radny Henryk Gut (PiS).

Z kolei radna Grażyna Sosnowska (PiS) chciała wiedzieć, czy prezydent jest w stanie zagwarantować wypłatę dodatku w najwyższej wysokości. Od dyrektor wydziału oświaty dowiedziała się, że o tym będą decydować dyrektorzy, choć oczywiście w miarę posiadanych środków w budżecie.

– Jestem przekonany, że uchwała jest potrzebna i dobrze, że możemy ją podjąć – mówił radny Janusz Kotowski (PiS).

Warto, żeby pan prezydent i dyrektorzy rozważyli też zaangażowanie nauczycieli i dyrektorów, którzy pomagali rozwiązać te trudne problemy kwietniowe czy majowe, jeśli chodzi o przeprowadzenie egzaminów. Na pewno tamte motywacje były bardzo cenne – dodał.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rodzic

Były prezydent ma rację, nie zapominajmy kto pomógł młodym by spokojnie mogli podejść do egzaminów

Edgar

Powiadomię Cba i prokuraturę w celu zbadanie czy wypłacając strajkującym za strajk nie popełniono przestępstwa i niech te organy wyjaśnia wątpliwości a jesli doszło do przestępstwa art.231 kk to winni poniosą konsekwencje

2
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x