Wiceprezydent Ostrołęki z prokuratorskimi zarzutami!

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko wiceprezydentowi Ostrołęki Maciejowi Kleczkowskiemu. To kolejna osoba z bliskiego otoczenia prezydenta Łukasza Kulika, która ma problemy z prawem.

Wiceprezydent Ostrołęki Maciej Kleczkowski jest podejrzany o popełnienie 4 przestępstw: mają one polegać na zatajeniu prawdy w oświadczeniach majątkowych.

Chodzi o oświadczenia za rok 2017 i 2018 składane przez wiceprezydenta gdy był jeszcze radnym miasta.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Za zarzucane wiceprezydentowi Ostrołęki przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Poprosiliśmy wiceprezydenta Kleczkowskiego o komentarz do zarzutów prokuratorskich:

To typowa zemsta polityczna. Udowodnię przed sądem, że oświadczenia majątkowe wypełniłem zgodnie z prawdą. W związku z toczącym się postępowaniem, nie mogę informować o jego szczegółach.

O kłopotach finansowych i długach wiceprezydenta Kleczkowskiego zrobiło się głośno na początku roku. Doszło do tego, że oświadczenie w tej sprawie wydał nawet prezydent miasta Łukasz Kulik, który mówił, że wiceprezydent Kleczkowski swoje oszczędności wydał na leczenie matki.

Maciej Kleczkowski do nie tak dawna był kojarzony z Platformą Obywatelską. Z jej listy dostawał się do Rady Miasta. Przed ostatnimi wyborami samorządowymi zmienił jednak front i dołączył do Ostrołęki dla Wszystkich Łukasza Kulika. Z tego komitetu startował – z powodzeniem – na radnego, a potem nowy prezydent mianował go swoim zastępcą.

Dodajmy, że Maciej Kleczkowski jest kolejną osobą z otoczenia Łukasza Kulika, która ma problemy z prawem. Swojego czasu było głośno o Marku T., który był pełnomocnikiem Kulika. Jak informowały lokalne media, przeciwko Markowi T. lub z jego udziałem toczyło się wiele spraw sądowych.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Vincenty

Czyżby prezydent dobierał współpracowników o podobnej mentalności?

Gosia

A jakim autem jeździ ten pan i gdzie mieszka ? Może coś wyparowało z oświadczenia. Ciekawie się robi.

Bywalec

„Wiceprezydent Ostrołęki z zarzutami zatajenia prawdy” tak brzmi tytuł artykułu na jednym z ogólnopolskich portali, którego raczej nie da się zaliczyć do mediów sympatyzujących z prawicą. A hejterska „Moja Ostrołęka” nadal milczy w tym temacie. Nabrali wody w usta. Ciekawe dla czego? Zabolało?

Rower

Teraz ludzie z zarzutami prokuratorskimi za złodziejstwo gwałty łapówkarstwo przekroczenie uprawnień ględzą o politycznych zarzutach to jakieś brednie a wyborcom lemingowym z ostroleki gratulacje z wyboru prezydenta i jego pomagierów jak znam życie to dopiero początek

Srulanak

Czy prawdą jest że partnerka Pana Vice została zatrudniona w OPK ? Czy zatrudnienie było na legalności?

tak

Tak to prawda, a zatrudnienie wiadomo z jakiego powodu ma, układy,układziki, a poprzednikom wytykali, a sami co wyprawiają,

Ciekawe co dalej

❤❤❤ słyszałam dziś w radio. Ciekawe kiedy wyborcy otworzą oczy. A moja-ostrołęka milczy…

wesołek

TEGO JESZCZE CHYBA NIE BYŁO ZA KAŻDEJ WŁADZY,,,???.KONIEC ŚWIATA

tak

Takie rzeczy, tylko teraz???