Wiaty czeka wielkie mycie

Radna Ewa Szatanek (Ostrołęka dla Wszystkich) zwróciła uwagę na „zły stan czystości przystanków komunikacji miejskiej”. Napisała w tej sprawie do prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika. Właśnie dostała odpowiedź.

„Szczególny nieporządek i odór rozprzestrzenia się na przystankach przy ul. Bogusławskiego” – napisała w swojej interpelacji radna Szatanek. Nie bez powodu: z przystanków korzystają bowiem… osoby bezdomne.

Tu znajdują schronienie (czy przed upałem, czy przed deszczem, czy w nocy). Często spożywają alkohol oraz załatwiają w okolicy swoje potrzeby fizjologiczne. A temu wszystkiemu muszą przyglądać się osoby podróżujące autobusami MZK – wskazuje Ewa Szatanek.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odpowiedział, że poruszony przez radną problem został przekazany do rozwiązania „w trybie pilnym” MZK w Ostrołęce.

Jednocześnie chciałbym poinformować panią – dodaje prezydent – że zostało zlecone wykonanie na terenie całego miasta mycie wiat przystankowych.

Ma się ono zakończyć do końca sierpnia.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Jerzy

Ale heca wreszcie prezydent Kulik czymś się zajął, ale nie wiemy z jakim skutkiem.

Gfg

A na osiedlu lesniewo w ogóle zdemontowali przystanek i 4 tyg już go nie ma ani przed deszczem ani przed słońcem schować się nie można 4 tyg gole niebo tak mają w poważaniu niegdyś mieszkańców gminy Rzekuń. Jakaś paranoja rządzi w Oce.

Sk/mUTEK

a był przez chwilę porządek
– jak były wycięte
ale oczywiście wtedy też nie pasowało
a teraz trza myć…

w koło robota