Wesoła jazda po Wesołej w Ostrołęce

W miniony weekend policjanci zatrzymali 6 kierowców. Niektórzy jechali pod wpływem alkoholu, inni – pod wpływem narkotyków.

Rekord wydmuchanych promili należy do 28-letniego mieszkańca powiatu ostrołęckiego. On akurat jechał autem na ul. Wesołej w Ostrołęce. Miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

– Dwóch z nieodpowiedzialnych kierowców poruszało się pojazdami będąc w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów, które zostały orzeczone właśnie za jazdę pod wpływem alkoholu – informuje oficer prasowy Policji w Ostrołęce Tomasz Żerański.

W niedzielę 15 listopada o godzinie 5 rano funkcjonariusze zatrzymali do kontroli audi, którym kierował 23-letni mieszkaniec Ostrołęki. Wstępne badanie wykazało, że był on pod wpływem amfetaminy. Została od niego pobrana krew do badań.

– Dodatkowo policjanci z ostrołęckiej drogówki, którzy wchodzą w skład mazowieckiej grupy Speed zatrzymali 3 blankiety praw jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość ponad dwukrotnie – dodaje Tomasz Żerański.

Fot. Google Street View