Weekendowy wysyp pijanych kierujących. Rekordzista miał ponad 3 promile

Tylko w ciągu minionego weekendu policjanci z Ostrołęki udaremnili jazdę 9. bezmyślnym kierowcom, którzy zdecydowali się wsiąść za tzw. kółko będąc pod wpływem alkoholu. Niektórzy swoją jazdę kończyli w przydrożnym rowie, tak jak 57- letni kierowca nissana, który nie mając prawa jazdy uderzył pojazdem w ogrodzenie posesji. Mężczyzna miał w swoim organizmie ponad 1,7 promila alkoholu. Do zdarzenia doszło w sobotę 11 lipca po godz. 18.00 w Pasiekach (gm. Goworowo).

Ponad półtora promila alkoholu w organizmie miał także zatrzymany kierowca motoroweru, który został zatrzymany na terenie gm. Baranowo. W tym przypadku również 55 -letni kierowca w ogóle nie powinien kierować ,,skuterem” ponieważ nie miał do tego uprawnień.

W sobotę o godzinie 11:30 ostrołęccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Olszewo Borki osobowego nissana. Mężczyzna nie był w stanie utrzymać się na nogach, a kontakt z nim był utrudniony. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że nie posiada on prawa jazdy, za to w przeszłości orzeczone wobec niego były kilka razy sądowe zakazy prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych.

Również w sobotę o godzinie 1:30 w nocy policjanci z Kadzidła zauważyli kierującą skodę, której sposób poruszania się wskazywał na to, że za ,,kierownicą” może znajdować się osoba pod działaniem alkoholu. Pojazd został zatrzymany, wynik badania alkomatem wskazał, że kierująca 27-letnia ostrołęczanka znajduję się w stanie po użyciu alkoholu. Dodatkowo nie posiadała przy sobie prawa jazdy.

Zgodnie z kodeksem karnym kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą do 2 lat więzienia.