Weekend był gorący, ale bezpieczny. Nie brakowało tylko domowych awantur

Mundurowi w piątek 14 sierpnia rozpoczęli już działania na drogach. Podczas minionego weekendu działania funkcjonariuszy koncentrowały się także na zapewnieniu bezpieczeństwa na drogach miasta i powiatu, nad wodą, zapobieganiu kradzieżom kieszonkowym, sklepowym i włamaniom, niszczeniu mienia, a także wybrykom o charakterze chuligańskim.

Podczas weekendu nie odnotowano żadnego poważnego wypadku drogowego, w którym byłyby osoby ranne. Ostrołęcka drogówka ,,spieszącym się” kierowcom, za rażące przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym zatrzymała cztery prawa jazdy.

Nad odpoczynkiem nad wodą czuwali policyjni wodniacy, którzy każdego dnia wykorzystując policyjną łódź patrolowali rejony rzek. W tym obszarze również nie odnotowano żadnych poważnych zdarzeń.

Odbyły się liczne kontrolę funkcjonariuszy umundurowanych, jak i ,, po cywilnemu” na osiedlach domów jednorodzinnych w rejonach bloków oraz parkingach samochodowych. Wszystko celem przeciwdziałania kradzieżom i włamaniom. W tym przypadku również nie odnotowano poważnych zdarzeń o charakterze kryminalnym.

Dużo pracy mieli policjanci z ostrołęckiego wydziału patrolowego, którzy przeprowadzili kilkadziesiąt interwencji domowych oraz w rejonach lokali gastronomicznych. Niestety wiele z osób wobec których podejmowano interwencję zachowywało się agresywnie z powodu spożycia zbyt dużej ilości alkoholu.

Podsumowując miniony weekend należy uznać za bezpieczny