Wąż z bloku przy 11 Listopada złapany!

Wąż, na którego natrafiono w ubiegłym tygodniu w piwnicy bloku przy ul. 11 Listopada w Ostrołęce, został już złapany. Teraz trafił pod opiekę weterynarza.

Węża złapano w czwartek 21 listopada przed godz. 7.00. Oczywiście pojmano go w piwnicy jednego z bloków przy ul. 11 Listopada, w której sobie w ostatnim czasie pomieszkiwał.

Zgłoszenie wpłynęło od postronnej osoby – powiedział nam rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Ostrołęce Robert Chodkowski.

Na miejsce przyjechały służby i weterynarz, który zabrał zwierzę. Najprawdopodobniej był to wąż zbożowy. Miał ok. 1,5 metra długości.

Wąż zbożowy – jak czytamy na Wikipedii – zwykle dorasta 1,3 m (rekord ok. 1,8 m). Występuje na wolności w środkowej i południowo-wschodniej części Ameryki Północnej, ale… jest też często hodowany w warunkach domowych. Czy ten osobnik uciekł z czyjegoś mieszkania? Tego nie wiemy.

Przypomnijmy, że po raz pierwszy na węża w piwnicy wieżowca przy ul. 11 Listopada natrafiono w środę 13 listopada. Zauważyły go panie zajmujące się sprzątaniem bloku. O wszystkim powiadomiono służby, jednak gad nie miał zamiaru na nie czekać i dał dyla.

Policja kolejnego dnia otrzymała inne zgłoszenie dotyczące węża. Również pojechano na miejsce i niczego nie znaleziono.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Olo

Uwolnić węża, uwolnić węża, uwolnić węża.