„Warto rozmawiać” w Ostrołęce. Wkrótce program o tragicznej śmierci urzędnika

Tragiczną śmiercią urzędnika z ostrołęckiego ratusza zainteresowali się twórcy programu „Warto rozmawiać” i prowadzący go Jan Pospieszalski. Przyjechali do Ostrołęki, aby przygotować materiał, który wkrótce będzie emitowany na antenie.

We wtorek 19 marca zakończyły się poszukiwania pracownika wydziału inwestycji Urzędu Miasta w Ostrołęce, który zaginął dzień wcześniej. Ciało mężczyzny wyłowiono z Narwi. Dlaczego doszło do dramatu, spróbuje wyjaśnić Prokuratura w Ostrołęce.

O tej tragedii pisały media ogólnopolskie. Reportaż na ten temat obejrzymy także w programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać”.

W czwartek 21 marca reporterzy „Warto rozmawiać” przyjechali do Ostrołęki, aby zebrać materiał, który wykorzystają w odcinku poświęconemu śmierci urzędnika z Ostrołęki.

Spotkali się m.in. przed ratuszem z byłymi już pracownikami Urzędu Miasta i podległych jednostek. Rozmawiali z byłym dyrektorem wydziału inwestycji Radosławem Parzychem, byłym dyrektorem OCK Bogdanem Piątkowskim, byłym prezesem MZK Ryszardem Chrostowskim, byłym dyrektorem MZOS-TiIT Robertem Juchniewiczem i byłym rzecznikiem prasowym miasta Wojciechem Dorobińskim.

Mówili o tragicznie zmarłym pracowniku ratusza, ale też m.in. o zwolnieniach po zmianie władzy, atmosferze w pracy w ostrołęckim magistracie oraz kulisach funkcjonowania urzędu. To nie będą jednak jedyni rozmówcy „Warto rozmawiać”.

Kiedy emisja programu „Warto rozmawiać” Jana Pospieszalskiego o Ostrołęce? Najprawdopodobniej już w poniedziałek 25 marca w TVP Info. Początek o godz. 20.50.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
52 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Nieprawda

A czy z osobami, które dopiero po zmianie władzy odetchnęły z ulgą i wreszcie mogą normalnie pracować, też „warto rozmawiać”, czy takie świadectwa są niewygodne?

BTW pan Pospieszalski, jak widać, cierpi na taki sam brak przyzwoitości i szacunku wobec tragedii jak były prezydent. Miejcie trochę serca i zrozumienia i przez te kilka dni do pogrzebu po prostu schowajcie się w domach. I nie rozmawiajcie z Polsatem.

Gref

Właśnie w obliczu tragedii śp. Franciszka i że względu na pamięć o nim trzeba mówić prawdę

Nieprawda

O jakiejkolwiek „prawdzie” będzie można mówić gdy cokolwiek zostanie udowodnione, a sprawcy skazani. Do tej pory wszystko to insynuacje. Niektórzy nie potrafią po prostu przegrywać.

A rodzina w takiej sytuacji potrzebuje spokoju i ciszy, nie nagonki medialnej i gierek politycznych przy okazji.

Bbb

Niby kto będzie rodzinę nagonkami medialnymi męczył ?? Czy ktoś ma taki zamiar?? Rodzina zajmuje się czym innym, a ludzie tym co należy w tej sytuacji.

Xxccc

W urzędzie upokarza się ludzi nie od dziś i nie wiem czy ta śmierć coś pomorze, to takie przykre

iwo

POMOŻE a nie pomorze jeśli mamy takich urzędników to TRAGEDIA, kto zatrudnia ludzi nie znających zasad ortografii, żenada

Xxccc

Iwo nie patrz na błąd tylko na treść bo to co mówią ludzie tam pracujący szokuje. Nie jestem urzędnikiem.

ZOFIA

.A od kiedy Warto rozmawiać to Polsat….?

tępiciel lemingów

Trzeba jak najszybciej poznać powód samobójstwa, by do następnej tragedii nie doszło. Każesz świadkom schować się w domach ciekawe dlaczego? Dobrze, że jest ktoś kto chce w zastępstwie rodziny dojść do prawdy, rodzina ma teraz inne zajęcia.

Nieprawda

Świadkom czego? Jeśli cokolwiek wiedzą, powinni iść do prokuratury, a nie do mediów. Praca nie dla każdego jest całym życiem i sensem, a zwłaszcza powodem do targnięcia się na własne życie. Jeśli powód był związany z pracą, potrzebne są dowody, a nie zebranie przegranych i niezadowolonych pod ratuszem.

W tej chwili najważniejszy jest spokój rodziny, polityka może i powinna zaczekać.

John

Np. Świadkom złego traktowania i atmosfery, której nie można było wytrzymać

tak

do mediów też, niech nagłosnią co się dzieje

Maro

To podaj mi przykład osoby, którą np. gnębił czy straszył były prezydent. A Polsat nie rozmawiał z byłym prezydentem, wiem, bo osobiście go pytałem. Zatem zacznij myśleć „Nieprawdo”, albo pozostaniesz w fałszu.

gosc

Jak widac i slychac to wszystko sie wyjasni , musi sie wyjasnic , tak tej sprawy nie mozna zostawic,tym bardziej, , ze juz glosno jest w kraju o tym co sie wyprawia w naszym miescie.

Wes

Zgłoś się do tego programu

Max

Mamy w Polsce wolne media. Wyjaśnianie spraw jest ważne, bez złych intencji.

Gość

Skala problemów jest zbyt duża aby siedzieć cicho. A śmierć kolegi zobowiązuje do mówienia prawdy o sytuacji, żeby nie ucierpial już nikt następny.

J24

Kto jeszcze mobinguje pracownikow w urzedzie

Antoni

Niech mówią prawdę jak ogrodnik upokarza ludzi! Dość manipulacji,obłudy,zakłamania,mściwości i nienawiści do drugiego człowieka!Czlowiek,który gnoi ludzi nie powinien pełnić tak wysokiej funkcji społecznej!

gosc

Antoni, zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci.

got

W końcu, może ktoś się za niego weźmie! Wygrać wybory to jedno, wygrał niech rządzi, ale gnoić ludzi? Nie dorósł do władzy.

Zzzz

Jak komuś po 12 latach trzeba pracowac to gnojenie ?! No ale jak się piło się kawki i brało grube tysiące a teraz trzeba pracowac to tak jest

Hak

A co powiesz jesli obecny prezydent i pani sekretarz siedza i pija kawke i biora za to grube pieniadze ?
Tylko nie mow ze sa tak zapracowani ze zywia sie tylko kawa a pieniadze biora bo Kulik splaca kredyt a pani sekretarz zbiera na nowe auto

Ziuta

Wątpię w to co mówisz napewno coś robią a pracownicy doświadczyli takiego mobingu terroru itp jak wszyscy 12 lat temu taka prawda zminama władzy zmiana ludzi nic nowego zawsze było i będzie !

Wstyd.

Ciało jeszcze dobrze nie ostygło a wokół już krążą sępy i hieny polityczne.

Piotr

Myślałem ,ze ten cały Kulik to spoko gość ,ale coś mi zaczyna tu najzwyczajniej w świecie „śmierdzieć” po tym,jak koleżanka z Ratusza mówiła kilka tyg temu,ze boi się chodzić do pracy odkąd Kulik objął władze.Podobno siedzà tam pod strachem jak myszy pod miotłą,a ten cały Kulik zero szacunku do ludzi!

Wstyd.

Uczciwy pracownik nie boi się chodzić do pracy.
A zwolnieni skoro mają wątpliwości co do przyczyn zwolnienia to powinni udać się do sądu pracy.

Ehh

Moja powiedziała że takiej atmosfery nie było nigdy…

Wstyd.

Czyli kazali pracować zamiast pić kawkę po wydziałach ????

ares

każdemu przysługuje 15 min. przerwy- kodeks pracy,
pracuję na instalacjach więc mam termos z kawą, normalny szef, a taki jest mój nie robi problemu gdy się napiję poza tą 15 min. przerwą,
widać w urzędzie jest inaczej współczuję

Wstyd.

A myślałem że już nikt nie przebije portalu M-O w tym jaki denny poziom nam sponsoruje….
Wy bijecie ich na głowę. Propaganda i stronniczość jakich mało.

Urzędnik

Pisiaki lepiej pomyślcie jak pomóc urzędnikom gnębionym w ratuszu, a nie robicie że śmierci człowieka polityczną hucpę

Kos

Jak ktoś z zewnątrz ma im pomóc? Wystarczy żeby ogrodnicy zachowywali się jak ludzie, tylko tyle. Ich zbójeckie prawo do zwolnień to jedno, robienie tego z szacunkiem i zgodnie z prawem to drugie.

Frank

PiS-u nie ma w koalicji kulika,
trzeba rozmawiać z jego koalicjantami,
może teraz inaczej będą patrzeć na kulika
z tego co słychać PiS niektórym zwolnionym już pomógł

Obserwator

Odpowiedzialność może zabić, szczególnie wrażliwych i uczciwych ludzi do których należał Franciszek. Utrata pracy to nic w porównaniu z obciążeniem ponad miarę. Wydział Inwestycji, gdzie pracował, został zniszczony poprzez dziwne, beztroskie zwolnienia (z dnia na dzień, bez przekazywania obowiązków, bez uzasadnionej przyczyny). Błąd w tym wydziale może grozić zatrzymaniem inwestycji, może kosztować miasto miliony …

aga

to prawda co mówisz

Miś

Zaiste. Bardziej wiarygodnych rozmówców nie ma.

mcik

Buahahaha fajnych gości zaprosili do rozmowy. Sami obiektywni. No nie mogę. Czy wy naprawdę uważacie resztę ludzi za debili????

Adele

A czy żona szanownego K. to już nawet tu musi siać gównoburzę?! Weź się kobieto do roboty i przestań już tak zaciekle bronić swego rycerza ?

Już to widzę.

To na pewno będzie Bardzo obiektywny program 😉
Kilku rozgoryczonych panów którzy w rubryce zawód mają wpisane „dErektor”.
A tu nagle okazało się że będąc dyrektorem też trzeba pracować 🙂

Bbb

Widać ktoś tu strasznie udaje że się nie boi tego programu i nie trzęsie gacia…mi, wyrażając to kpiną, krytyką i zgryźliwoscią?. Ciekawe która grupa samozwańczych intelektualistów ma to w naturze?

Barbarelllla

Program prawie na żywo, w państwowej niezależnej obiektywnie telewizji, Pospieszalski źródło prawy i nadziei i …. jako bohaterowie odcinka sami którzy stracili posady ponieważ z założenia były to stanowiska z nadania politycznego.
jako główna narracja pewnie będzie „bo to wina tuska, putina i kulika”

Jaram sie do oglądania bardziej niź do jakiegoś filmu z Teresą Orlowski.

Jacek

Jaki bedzie program zobaczymy. Po co takie negatywne komentarze? Czemu i komu to sluzy?

kamerka

Jak Kleczkowski przed wyborami produkowal sie w tv to bylo dobrze . Mowil jakie to miasto zacofane 🙂 . Ten nowoczesny , kupil kamere i obi transmisje z deptania chodnika z muzyka disopolo lub z lat 80 tych . No szczyt nowoczesnosci i hipokryzji

Anna - Kurpiowska Panna

Dzień dobry!

Pytanie do Administratora: dlaczego moje wczorajsze komentarze zamieszczone pod tym artykułem zostały usunięte?

Pozdrawiam…

Ziuta

Moje tez wystarczy ze napisze Arek ?? co areczku kazałeś podpisywać co robić co knuć temu biednemu czlowiekowi

Bcdd

Mogą zaprosić Florka , Tyszke albo Szewczyka

J D

Kulik miał prawo zwalniać ,mógł i dalej może pozwalniać wszystkich pisowców i nawet wcale bym się mu nie dziwiła !Natomiast temu podłemu człowiekowi i to za mało !Dla niego tylko zwolnić to za mało!Zwolnic ,upokorzyć,zbesztać z błotem ,upodlić człowieka -to jego perfidne metody!Zło trzeba piętnować !Znam i ja człowieka,który stracił zdrowie (a prawie i życie) przez Kulika i jego bezczelną i podstępną,aczkolwiek perfekcyjnie przygotowaną i wyreżyserowaną metodę zwolnienia,która równa była upodleniu i zdyskredytowaniu człowieka!Mam nadzieje,ze będę mogła w odpowiednim czasie zeznawać w tej sprawie!

gosc

zgadzam sie, kazdy nowy wlodarz chce miec swoich zaufanych pracownikow ,ma do tego pelne prawo i nikt nie powinien tego kwestionowac , niech zwalnia ludzi zatrudnionych przez poprzednikow ale niech to robi z kultura i posznowaniem czlowieka.nie mozna upadlac drugiej osoby, kim by ona nie byla nalezy podchodzic z szacunkiem.

Gliniarz

Nowa władza nowe porządki