W ZSZ nr 3 w Ostrołęce będą uczyć policjanci (zdjęcia)

W Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Ostrołęce utworzono 2 klasy policyjne, w których uczyć będą policjanci. Jak owo nauczanie będzie wyglądać, precyzuje porozumienie, które podpisano w środę 11 września.

– Nie wiem czy to przypadek, ale ja tu widzę więcej pań – powiedział na początku swojego wystąpienia komendant miejski policji w Ostrołęce Krzysztof Szymański, a p.o. dyrektora ZSZ nr 3 Anna Dudzic dodała:

Za mundurem panny sznurem.

Rzeczywiście, do komendy na podpisanie porozumienia pomiędzy ZSZ nr 3, miastem a policją przyszło więcej uczennic niż uczniów. Wszyscy oni będą uczyć się w klasach policyjnych. Jeden dzień w tygodniu będą zakładali mundury, a zajęcia poprowadzą policjanci: kom. Piotr Góralczyk i mł. asp. Aneta Waracka. Zapoznają uczniów m.in. z przepisami i specyfiką zawodu policjanta.

– Ja też uczyłem w takiej klasie, tylko w powiecie ostrołęckim – mówił Krzysztof Szymański.

Mam w swojej jednostce 4 policjantów, których uczyłem. To są dobrzy policjanci, którzy świadomie wybrali ten zawód i dobrze służą społeczeństwu

Anna Dudzic dodała, że liczy nie tylko na owocną, ale i owocową współpracę z komendą.

– Cieszę się z tego, że jesteśmy blisko siebie, jesteśmy sąsiadami (ZSZ nr 3 znajduje się niedaleko komendy – red.), będziemy się wspierać, sobie pomagać – mówiła.

To budujące, że fajne, młode dziewczyny, fajni, młodzi chłopcy chcą się zainteresować nader niebezpiecznym, a jakże potrzebnym, dla mnie wręcz pięknym, zawodem.

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik z kolei powiedział:

– Niewątpliwie współpraca z policją w zakresie prowadzenia tego kierunku wyjdzie tylko na plus. Dzięki temu będziecie mieć ciekawsze zajęcia, dostęp do praktycznej części tego zawodu – mówił, a na koniec dodał: – I kiedyś, w przyszłości może będziecie strzegli bezpieczeństwa w naszym mieście.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: