W tym wypadku życie straciły trzy osoby. Kierowcy grozi 8 lat za kratkami

Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo w sprawie w sprawie wypadku drogowego z 24 czerwca 2019 roku w miejscowości Myszyniec Stary, w wyniku którego zginęły trzy osoby: Dorota D., Regina D. oraz małoletni Alec D.

29 listopada do Sądu Rejonowego w Ostrołęce został skierowany akt oskarżenia przeciwko Wiesławowi P. 50-letni kierowca samochodu ciężarowego marki Scania został oskarżony o umyślne sprowadzenie niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym i umyślne spowodowanie wypadku drogowego.

W akcie oskarżenia czytamy, że Wiesław P. na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych, niezachowania należytej ostrożności oraz bezpiecznego odstępu niezbędnego do uniknięcia zderzenia z poprzedzającym go pojazdem najechał na stojący przed nim samochód osobowy Citroen C4, i doprowadził do wciśnięcia go pod naczepę poprzedzającego go, stojącego pojazdu ciężarowego.

Osoby znajdujące się w citroenie: kierująca pojazdem Dorota D. oraz pasażerka Regina D. – zginęły na miejscu, natomiast dziewięcioletni Alec D. zmarł w Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

W toku śledztwa Wiesław P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. W złożonych wyjaśnieniach wskazał jednak, że nie pamiętał przebiegu zdarzenia.

Wiesławowi P., oskarżonemu o czyn z art. 174 §1 k.k. w zb. z art. 178 §1 k.k. i w zw. z art. 11 §2 k.k., grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres do 10 lat.