W tym roku ścieżka rowerowa w Wojciechowicach nie będzie gotowa

Problem przedłużającej się budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Traugutta, al. Wojska Polskiego, ul Łomżyńskiej do granic miasta poruszyła na sesji Rady Miasta z 29 października radna Grażyna Sosnowska (PiS). Jak mówiła, mieszkańcy Wojciechowic są bardzo zaniepokojeni stojącą w miejscu inwestycją.

– Z tego co wiem pieniądze na ten cel są zagwarantowane – mówiła radna Sosnowska. – Mieszkańcy mocno się dopytują na spotkaniach rady osiedla Wojciechowice i przewodnicząca ma kłopot, co im odpowiedzieć.

Co odpowiedzieć powiedział prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Mówił, że na mocy ugody podpisanej z wykonawcą ten zobowiązał się dokończyć fragment ścieżki. I na tym w tym roku koniec.

– Zamknęliśmy teraz ten pierwszy fragment, mamy sporządzoną dokumentację inwentaryzacyjną – mówił prezydent. – Okres wykonania mamy do końca przyszłego roku.

Nasze stanowisko jest takie, że miasto skutecznie odstąpiło od tej umowy i ma prawo naliczyć kary odstąpienia od umowy.

Prezydent zapewniał, że nie ma ryzyka utraty dofinansowania na to zadanie.

Na zimę nie będziemy tego kopać na pewno. Od wiosny spokojnie zaczniemy z tą ścieżką, ale także z innymi inwestycjami – obiecał.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Referendum

Porażka

klesiostwo

hehe a poprzedni pryzedynt rozkopał w listopadzie ścieżke i tak musiało zostać przez całą zimę. to był chytry plan

Ben

Poprzedni zgromadził kasę na inwestycje i zrobił co się dało , minął rok rządów nowego prezydenta – i tempo niespotykanie fatalne

Spadek po kotowskim.

Jak zwykle ostrada rozbabrała robotę i latka lecą.
Kotowski podpisał z nimi wiele umów mimo że raczej nie mieli mocy przerobowych.
I tak samo ostrowska, blachnickiego i inne.
Taki „miły spadek” po kotowskim.

Jack

Umowy są takie same dla wszystkich, przetargi przeprowadzone bez żadnych zastrzeżeń . Prawidłowość wykazały wszelkie kontrole i audyty. Czemu łżesz i obwiniasz byłego prezydenta za nieudolność obecnego?

asfgdjgdukygo;i

Dobrze napisana umowa na wykonanie prac wymaga od wykonawcy zapewnienie pełnej (wymaganej) obsady do wykonania danego zakresu prac.
Ostrada podobno miała jedynie wymóg że miała być na budowie nie rzadziej niż raz na 5 dni.

Dla ścisłości.

Zapomnieliście dodać że to Kotowski podpisał umowę na te prace z firmą która od wielu lat słynie z nieterminowości.
Zwykle Ostrada = wielomiesięczne jeśli nie ponadroczne opóźnienia.

Krak

Faktycznie za Kulika wszystko „przyspieszyło”. Miesiącami nic się nie działo, a paru bałwanów kłamie, że to wina dawnej ekipy. Jak przetarg prawidłowo rozstrzygnięty przez komisję, i firma x ma najwięcej punktów a nie jest wykluczona przez sąd z rynku to każdy prezydent musi podpisać umowę i tyle. Jak idą źle inwestycje każdy widzi – ile miesięcy i lat będziecie opowiadać , że Kulikowi nic nie wychodzi bo poprzednik zły?

do kraka powielaka

Tępy baranie skoro umowa jest napisana w taki sposób że mimo nieterminowości niewiele można zrobić wykonawcy to kto jest winny….????
Ten kto podpisał umowę czy ten kto otrzymał ją w spadku po katechecie udającym prezydenta ???

Obywatel

Zauważyłem, że komentarze pro Kulikowe, to niesamowity prymitywizm, brak w nich jakichkolwiek merytorycznych uwag, a tylko chamskie odzywki. Panowie opamiętajcie się!!! Oczywistością jest fakt, że obecny Prezydent sobie nie radzi i nie zakłamujcie rzeczywistości. Cały czas słychać tylko biadolenie i składanie winy na poprzedników. Dość tego!!! Od wyborów upłynął prawie rok, a efekty jakie? W aferze społecznej, kadrowa karuzela, zwalnianie z pracy, dziwne przypadki samobójstw, ignorancja petentów, itd. Gospodarka? Wstrzymanie rozpoczętych inwestycji, fatalna praca służb odpowiedzialnych za estetykę miasta, zaniedbana zieleń i brud, zdewastowane ciągi komunikacyjne, dziury w jezdniach, itp. Kultura też leży, nie wspominając o oświacie, którą pozbawiono etatów.… Czytaj więcej »

10
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x