W szpitalu w Ostrołęce powstanie nowy oddział i ośrodek

Ambitne plany inwestycyjne ma dyrekcja i pracownicy szpitala w Ostrołęce. Jeszcze w 2020 roku ma tu powstać nowy oddział chirurgii naczyniowej i ośrodek udarowy.

O tych planach mówił dyrektor szpitala w Ostrołęce Paweł Natkowski podczas konferencji prasowej z 19 grudnia:

– Dość dużą inwestycją na rok 2020 jest ta związana z uruchomieniem oddziału chirurgii naczyniowej – mówił. – Widzimy, jaka jest dynamika potrzeb społeczeństwa na tego typu zabiegi.

Choroby naczyniowe to są przede wszystkim choroby cukrzycowe, niedokrwistości kończyn, choroby obwodowe żył, są to też tętniaki.

Na oddziale będą 23 łóżka. Oczywiście zostanie on wyposażony w nowoczesny sprzęt. Będzie tam sala operacyjna i system (hiperbaria) służący stabilizacji pacjenta przed zabiegiem i po. Ta inwestycja oznacza remont pomieszczeń, wydatki na doposażenie, szkolenia. Nowy oddział chirurgii naczyniowej kosztować będzie ponad 14,6 mln zł.

Projekt chcielibyśmy zakończyć na przełomie czerwca i lipca – zapowiadał Paweł Natkowski

Już mamy wyłonionego wykonawcę projektowego, za chwile będziemy ogłaszać przetarg związany z pracami budowalney Równolegle będą szły inne przygotowania do uruchomienia oddziału

W szpitalu w Ostrołęce ma też powstać ośrodek udarowy. Ponad 5 mln zł pójdzie m.in. na sprzęt i szkolenia personelu medycznego w ośrodkach zagranicznych (już trwają).

Mam nadzieję, ze pierwsi pacjenci do nas trafią na przełomie listopada i grudnia 2020 roku – mówił dyrektor szpitala.

Łącznie szpital w Ostrołęce planuje wydać na swoje inwestycje w 2020 roku prawie 29 mln zł (oczywiście prawie cała ta kwota to wkład Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego).

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mateusz

Niech się dzieje. Dobry kierunek!

Jan Kowalski z Ostrołęki

Szpitalem rządzi PSL.
Szpital po rządami PSL nic nie zrobił przez 20 lat i nie zrobi.
Bo niby po co zmieniać, jak ludzie głosują za PSL i według wyborców wszystko jest dobrze.

Co najwyżej zaraz PSL zrobi podwyżki za parking.

Kama

Przecież parkingi przed szpitalem miały być bezpłatne , Kulik obiecał i gromady ostrołęczan głosowały na niego. Teraz parkujcie drodzy wyborcy, i nic nie płaćcie , i dziękujcie Kulikowi, to

3
0
Przeczytaj komentarze i dołącz do dyskusjix
()
x