W Siedlcach też powstał szpital tymczasowy. Na Mazowszu powstanie 8 takich placówek

Około 20 grudnia ma zostać oddany do użytku szpital tymczasowy w Ostrołęce dla chorych na COVID-19. PKN Orlen stawia go na szpitalnym parkingu. Tymczasem zakończyła się budowa innego szpitala tymczasowego na Mazowszu. Łącznie w województwie mazowieckim powstanie 8 takich placówek.

W poniedziałek, 7 grudnia, oddano do użytku szpital tymczasowy w Siedlcach. Za jego budową nie stał akurat Orlen (który niedawno zakończył budowę szpitala w Płocku), a Bank Gospodarstwa Krajowego i Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach.

Powstał on w jednym z remontowanych budynków siedleckiego szpitala. Jest on o połowę mniejszy od tego budowanego w Ostrołęce – znajduje się w nim 100 łóżek dla pacjentów zakażonych koronawirusem, w tym 10 respiratorowych.

– Epidemia cały czas trwa i nadal jest dużo osób, które potrzebują hospitalizacji. My do końca nie wiemy, jak dalej będzie zachowywać się wirus i musimy być przygotowani na każdą ewentualność oraz być kilka kroków przed epidemią. Dlatego powstają szpitale tymczasowe. Przypominam, w województwie mazowieckim będzie ich aż 8. Jedne będą oddane do funkcjonowania, inne pod klucz – powiedział wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł podczas konferencji w Siedlcach.

Fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki