W programie TVP 3 kilka materiałów o Ostrołęce. Zobaczcie wideo

Rzadko się zdarza, aby w jednym programie telewizyjnym kilka materiałów poświęcono Ostrołęce. Tak było w środowym (4 września) wydaniu „Kuriera Mazowieckiego”.

Pierwszy materiał „Kuriera Mazowieckiego” TVP 3 dotyczył budowy elektrowni w Ostrołęce.

– Nowy blok energetyczny budowany w Ostrołęce będzie mieć najwyższą w Polsce sprawność energetyczną, a jednocześnie będzie emitował o 25% mniej dwutlenku węgla – mówiła prowadząca program.

W materiale wystąpił były prezydent Ostrołęki, a obecnie członek zarządu Elektrowni Ostrołęka Janusz Kotowski. Mówił on m.in. o tym, dlaczego budowa elektrowni jest potrzebna.

Temat budowy elektrowni poruszony został też szerzej na końcu programu. Gościem „Kuriera Mazowieckiego” był poseł Arkadiusz Czartoryski.

– Ten aspekt ekologiczny był niezwykle ważny przy decyzji o wznowieniu przez obecny rząd inwestycji w Ostrołęce – mówił Arkadiusz Czartoryski.

Bardzo mocno zaostrzyły się wymogi ogólnoeuropejskie, ale i nasze krajowe przepisy związane z ochroną środowiska stawiają ostrołęckiej inwestycji bardzo wysokie wymogi.

Elektrownia, jak mówił poseł, będzie stabilizowała system ekologicznych elektrowni, których funkcjonowanie bez takich bloków jak ten w Ostrołęce nie jest możliwe. Co ciekawe, będzie ona zużywała tysiąc razy mniej wody z Narwi niż obecna.

Poseł przypomniał też, że inwestycja ma ogromne znaczenie też dla rozwoju miasta. Oznacza kilka tysięcy miejsc pracy w momencie szczytowym budowa. Po jej zakończeniu w mieście powinno zostać kilkaset miejsc pracy.

Już dzisiaj w Ostrołęce Energa współtworzy w szkołach klasy energetyczne.

Arkadiusz Czartoryski zwrócił też uwagę, że spółki Skarbu Państwa inwestujące w budowę elektrowni włożyły sporo pieniędzy choćby w remont starego mostu w Ostrołęce czy ul. Krańcowej.

„Kurier Mazowiecki” o Ostrołęce zobaczycie TUTAJ.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Rurek

Czy ktoś może wypowiedź byłego prezydenta przełożyć na język polski?
Absurd 1: „koniecznym jest budowanie nowoczesnych źródeł stabilizujących, konwencjonalnych”. Budowanie źródeł? Serio? Dzieci w podstawówce wiedzą, jak dzielimy źródła energii, oraz, przede wszystkim, że ich się nie „buduje”, bo one są w przyrodzie. Budować można infrastrukturę, np. elektrownię, na paliwo (źródło) – np. węgiel.
Absurd 2: „elektrownia Ostrołęka będzie (…) stabilizować odnawialne źródła energii”. Oj, ktoś tu nie uważał na lekcjach… Węgiel to zdecydowanie NIEodnawialne źródło…

Mruk

Rurek, właśnie elektrownie węglowe będą stabilizować elektrownie oparte na źródłach odnawialnych , bo OZE są niestabilne( nie zawsze świeci słońce, nie zawsze wieją wiatry), łapiesz?

Ola

Dlatego inwestuje się w magazynowanie energii uzyskanej z OZE.

Max

Elektrownia jest bez wątpienia miejscem wytwarzania energii elektrycznej, a więc można powiedzieć o źródłach ,. Węglowe elektrownie to konwencjonalne, które będą stabilizować elektrownie oparte na wietrze czy słońcu . Przy odrobinie dobrej woli wszystko można zrozumieć , chyba że się nie chce

ostroleczanin 2

Absurd 1:

W przyrodzie to są źródła, np wody. Źródła prądu elektrycznego się buduje, bo nie występują w przyrodzie. Chyba, że chodzi Ci o wyładowania atmosferyczne lub węgorze elektryczne.

Absurd 2:

Elektrownie konwencjonalne pracują równolegle z OZE, by w razie zaprzestania przez nie produkcji prądu, produkowały prąd, czyli stabilizują OZE. Węgiel to również odnawialne paliwo dla elektrowni, tylko że odnawia się bardzo długo.

Jan Kowalski z Ostrołęki

durniu
tłumacze Ci.
stabilizowanie odnawialnych źródeł energii…
solary – jak słoneczka nie ma prawie nie wytwarzaj prądu…
wiatraki – jak wiaterku nie ma nie wytwarzają prądu …
wtedy potrzebna elektrownia konwencjonalna młocie, żeby ci się lampka w lodówce cały czas świeciła.

Ola

Energiè można magazynować

ela

Świetne wystąpienie. Elektrownia to lata starań Pana posła. Platfusy i lokalne pseudo-media w stylu mojej oki już tej budowy nie zniszczą choć ciągle fikają.

Nick

Nigdy się nie zawiodłem na naszym Pośle, wiele regionów może nam zazdrościć

Tom

A mój kolega skarżył się, że poseł nie załatwił mu roboty. Próbuję tłumaczyć koledze, że poseł nie jest urzędem pracy, nie każdy chce zrozumieć

wyborca PiS

A ja się pytam kto i jak ma mu powiedzieć, żeby schował się jak Schetyna, bo Ostrołęcki PiS tylko traci przez niego wyborców

Wyborca PiS

A ja zastanawiam się kto i jak ma mu powiedzieć żeby schował się jak Schetyna bo Ostrołęcki PiS traci przez niego wyborców.

Tedi

Ty się lepiej schowaj ze swoimi radami, ten poseł jest skuteczny, wie z kim i oczym rozmawiać , nie ma lepszego kandydata

Wyborca PiS

łubu dubu łubu dubu mojego i moich bliskich głosów już nie ma, a zawsze głosowałem na niego, Zagłosujemy na kogoś z poza Ostrołęki.

Tedi

Nigdy nie głosowałeś , nie ściemniaj

Wyborca PiS

szpiegujesz mnie? potwierdź a zgłoszę to do prokuratury