W piątek Nadleśnictwo Ostrołęka rozdawać będzie sadzonki

W piątek 18 września odbędzie się w całej Polsce akcja #sadziMY. W siedzibach wszystkich 430 nadleśnictw oraz 17 regionalnych dyrekcji Lasów Państwowych w Polsce będzie można dostać sadzonki (przygotowano ich aż milion). Drzewka otrzymamy także i w Ostrołęce.

W Nadleśnictwie Ostrołęka w piątek rozdawać będą sadzonki lipy drobnolistnej, dębu bezszypułkowego i świerka pospolitego. Będzie można odebrać je przed siedzibą Nadleśnictwa – przy ulicy Tadeusza Zawadzkiego ‘’Zośki’’ 4. Drzewka czekać będą na nas w godzinach 9.00 -15.00.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainaugurują prezydent Polski Andrzej Duda i pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu powierzchni na terenie leśnictwa Kłodno w Nadleśnictwie Lipusz, najbardziej zniszczonym przez „huragan 100-lecia” w sierpniu 2017 r.  Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, pracownikami Lasów Państwowych, posadzi na powierzchni blisko 20 ha nad jeziorem Mausz 160 tys. nowych drzew.