„W Ostrołęce wygrał Andrzej Duda”, „Wybory niezwykle ważne dla przyszłości Polski”

Pierwsza tura wyborów prezydenta Polski za nami. W drugiej zmierzą się ze sobą prezydent Andrzej Duda i prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Poprosiliśmy ostrołęckich parlamentarzystów z Prawa i Sprawiedliwości o komentarz do sondażowych wyników wyborów.

– W Ostrołęce, według naszej wiedzy, zdecydowanie wygrał obecny prezydent Andrzej Duda – powiedział nam senator Robert Mamątow. – Zgodnie z tymi wynikami, które do nas dotarły, prezydent uzyskał ponad 50% głosów, natomiast około 30% Rafał Trzaskowski. Spodziewaliśmy się takiego wyniku. Wszyscy byli przeciwko jednemu. Ale jestem przekonany, że w drugiej turze Andrzej Duda pokona Rafała Trzaskowskiego. Zostały nam dwa tygodnie i musimy pracować jeszcze intensywniej.

Każdy głos się liczy, co pokazują te wybory. A dziś demokracja wygrała i świętujemy.

– Obydwaj kandydaci są bardzo aktywni – mówi z kolei poseł Arkadiusz Czartoryski. – Trzeba przyznać, że Andrzej Duda nie miał łatwo, ponieważ było aż 10 kontrkandydatów, w tym jeden podmieniony. W tym miejscu warto podkreślić, że Andrzej Duda jako pierwszy urzędujący prezydent stanął dwukrotnie do debaty z wszystkimi kontrkandydatami.

Wybory będą niezwykle ważne dla przyszłości Polski.

– Będzie to wybór pomiędzy Andrzejem Dudą reprezentującym program oparty na polskich, prorodzinnych wartościach, a trudną do przewidzenia w skutkach modernizacją społeczną Rafała Trzaskowskiego. Teraz kandydaci mają czas, żeby trafić bardziej do serc Polaków niż do kontrkandydatów, którzy odpadli w pierwszej turze – dodaje Arkadiusz Czartoryski.

Przypomnijmy, że zgodnie z sondażowymi wynikami pierwszą turę wygrał prezydent Polski Andrzej Duda z 41,8% poparciem, a Rafał Trzaskowski otrzymał 30,4% głosów.

2 4 głosów
Ocena artykułu
14 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

To są wybory decydujące o przyszłości Polski. Duda poprowadzi Polskę wprost w objęcia Rosji i Chin. Wybierając Trzaskowskiego Polacy zdecydują się na pozostaniu w kręgu cywilizacji łacińskiej.

John

Trzaskowski i cywilizacja łacińska ?! Głupota tego komentarza poraża

Ola

Tak Trzaskowski to cywilizacja łacińska. To szacunek dla prawa, tolerancja i akceptacja innych. Polakom jednak bliżej do Rosji. Zamiast szacunku dla prawa kombinowanie I krętactwo. Podziwiacie zatem krętacza Szumowskiego i przestępcę konstytucyjnego Dudę. Gdy Duda napuszcza was na osoby LGBT, korzystacie z okazji, aby nasycić się przemocą. Jesteście dumni z tych, którzy dokonywali pogromów na Żydach i prześladowali słabszych sąsiadów. Mentalnie już jesteście w putinowskiej Rosji.

Ostatnio edytowany 2 miesięcy temu by Ola
Olo

Głupszego komentarza jeszcze nigdy nie czytałem

Iga

Jeśli wygra Duda to skończy się tragicznie dla Polski. Do zaślepionych propagandą zwolenników niewiele dociera.

Janek

Moze warto pomyslec takze o wyborach samorzadowych za trzy lata. Pan Kulik juz na pewno nie wygra. Wiec kto ? Pan Grabowski jak na razie jest slaby i niewidoczny. Byly Posel Pan Kania juz deklaruje swoj start ale czy to nie fake news ? Prawica zdecydowanie musi odzyskac Ostroleke, czego bardzo zycze !

logiczne

Chcemy wojny i rozpierduchy? – wybierzmy Trzaskowskiego.

Ola

czytam te komentarze „tolerancyjnych” rodaków. Jeszcze trochę, a będziecie za miskę ryżu donosić do kochanych władz na nieprawomyślnego sąsiada.

logiczne

Droga Olu czy Ty wiesz co to jest tolerancja? czy wiesz, że ma swoje granice tam, gdzie zaczyna się krzywda drugiego człowieka? Bez wątpienia krzywdą jest głęboka demoralizacja, wyprzedaż polskiego majątku obcym i pilnowanie niemieckich i francuskich interesów przez potomków PO.

Ola

Wiesz co jest demoralizujące, gdy Twój prezydent napuszcza na innych, na osoby LGBT, na młodych ludzi zatroskanych katastrofą klimatyczną, na uchodźców. Potem hołota doprowadza do samobójstwa młode osoby, tylko dlatego, że sà homoseksualne, hołota nie ma skrupułów molestując młode aktywistki. Przed wojną kościół w Diecezji Łomżyńskiej napuszczał na Żydów. Pokłosiem tego są pogromy w Jedwabnem u w wielu innych miejscach.

Jerzy

No i znowu odezwały się te dwie, wiadomo napewno kto jest ta Ola, żądne rozkładu i jak nazwał jeden z kolegów rozpierduchy. Są to osoby które nie wiedzą co chcą. Mieszkańcy naszego miasta pokazali a szczególnie mieszkańcy powiatu kogą chcą jako Pzezydenta.

Adam

Jak na razie to POKO.
Donosi do Brukseli ma swój kraj. A może wolicie być bezpaństwowcami bez korzeni i tradycji.?

Ola

Polska jest jeszcze krajem UE u obowiązują ją traktaty UE. Nie martw się już niedługo zasmakujesz wolności jak na Białorusi, wtedy zrozumiesz o jakim donoszeniu mówię, a może sam będziesz donosił na sąsiada

Ola

Mówi Tobie coś wolność religijna w Rzeczpospolitej Obojga Narodów? Mówi Tobie coś hasło „Za Naszą i Waszą Wolność”? To jest bliska mi tradycja a nie ruski zamordyzm