W Ostrołęce kręcić będą film. Poszukują statystów – ile można zarobić?

„Żeby nie było śladu” to tytuł filmu historycznego w reżyserii Jana Pawła Matuszyńskiego. Zdjęcia do niego odbędą się na przełomie sierpnia i września w Ostrołęce i w Warszawie. Twórcy poszukują statystów – casting już niebawem w Ostrołęce.

Casting do filmu „Żeby nie było śladu” odbędzie się 18 sierpnia w OSP w Ostrołęce, przy ul. Głowackiego. Udział w nim jest bezpłatny. Jeśli jednak z jakichś powodów nie będziemy mogli w nim wziąć udział, nic straconego – zgłoszenia można wysyłać na maila info.statysta@gmail.com (dodać należy 2-3 zdjęcia z widoczną twarzą oraz sylwetką; podane muszą być numer kontaktowy i wiek)

Kogo szukają twórcy filmu?

  • kobiet i mężczyzn w wieku 18-70 lat
  • dzieci w wieku 7-15 lat
  • osób naturalnych (bez widocznych tatuaży, sztucznych rzęs, powiększanych ust itp)
  • u panów mile widziane dłuższe włosy, wąsy i brody
  • u pań wykluczone włosy ombre, balejaże lub włosy w nienaturalnych kolorach.

Zarobić na planie można 100 zł netto za dzień zdjęciowy.

A tak o „Żeby nie było śladu” napisano na portalu naekranie.pl:

„Produkcja oparta jest na prawdziwej historii Grzegorza Przemyka, maturzysty zamordowanego w 1983 roku. To opowieść o młodym mężczyźnie, który jest świadkiem śmiertelnego pobicia jego przyjaciela przez milicję w Warszawie w latach 80. Zdecydowany zeznawać na temat zabójstwa w sądzie, musi przeciwstawić się pełnej sile polskiego reżimu komunistycznego.”

Film oparty ma być na książce Cezarego Łazarewicza „Żeby nie było śladów”, która została nagrodzona Nagrodą Literacką Nike.

Fot. Pixabay

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
kiełbasa na sniadanie

klekot zgłoś się ze swoją od śniadanka