W Ostrołęce będzie jednak tężnia solankowa! Ale nie miejska

Zakończyło się głosowanie w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Mazowsza i poznaliśmy projekty, które będą realizowane. Wśród nich znalazły się budowa tężni solankowej przy Szpitalu w Ostrołęce oraz kupno nowych ambulansów dla Meditransu w Ostrołęce.

Budowę kompleksu tężni solankowych obiecywał prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik. Najpierw, jak sam przyznał, ubiegł go wójt gminy Rzekuń. Teraz tężnia powstanie, ale przy Szpitalu w Ostrołęce (choć rzecz jasna będą z niej korzystać i ostrołęczanie). Stanie się tak dzięki oddanym głosom w budżecie obywatelskim Mazowsza. Właśnie poznaliśmy jego wyniki i projekty, które zostaną wykonane za pieniądze Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Na tężnie solankową, która powstanie na terenie Szpitala w Ostrołęce, oddano 777 głosów. Nieco mniej uzyskał projekt związany z zakupem ambulansów dla Meditransu w Ostrołęce, bo 738. W obu przypadkach taka liczba wystarczyła jednak, aby pomysły te zostały zakwalifikowane do realizacji.

Łącznie w pierwszej edycji budżetu obywatelskiego Mazowsza głos oddało 37 880 mieszkańców – wybierali oni jeden projekt ogólnowojewódzki, jeden podregionalny. Najwięcej głosów wpłynęło – co nie może być zaskoczeniem – ostatniego dnia.

„W skali całego przedsięwzięcia więcej głosów oddały kobiety, bo aż 23 291, co stanowi 61 proc. całej puli. Mazowszanie chętniej głosowali przy użyciu urządzeń mobilnych – ponad 60 proc. poparło projekty przez telefon komórkowy.” – napisano w podsumowaniu budżetu obywatelskiego Mazowsza.

Na zdjęciu tężnia solankowa, która powstaje w Rzekuniu. Fot. Urząd Gminy Rzekuń

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
obserwator

Moim zdaniem powinno się przyłączyć do miasta Ostrołęki sąsiadujące wsie Rzekuń i Olszewo Borki oraz kilka najbliższych sołectw- potrzebne byłyby dokładne analizy pozostałe sołectwa należałoby przyłączyć do ościennych rolniczych gmin. Miasto utraciłoby status miasta na prawach powiatu w ten sposób powstałby jeden silny powiat wzmocnione gminy Lelis i Troszyn oraz silna prawie 70 tysięczna Ostrołęka. Zmiany te pozwoliłyby inaczej spojrzeć na szkolnictwo średnie, ośrodki kultury itd na transport miejski na infrastrukturę drogową kolejową oraz wodociągi i kanalizację itp. Jest wiele czynników które wpływają na rozwój . Wiem że ten plan spotka się z wielkim oporem -głównie urzędników Zielona Góra kilka… Czytaj więcej »

rzekuniak

spadaj dzi-ad-u! (obserwatorze)
Jesteśmy wieśniakami i takimi chcemy pozostać!

ostrołęczanka

Ale dworca PKS ani dworca PKP Ostrołęka nie ma i zdaje się nie będzie miała nigdy