W niedzielę spodziewajcie się burz z gradem (prognoza pogody Ostrołęka i powiat ostrołęcki)

Końcówka wakacji będzie… burzowa. W niedzielę 30 sierpnia mogą czekać nas burze z gradem. Sprawdźcie prognozę pogody i aktualne ostrzeżenia dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego.

Prognozę pogody dla województwa mazowieckiego, łódzkiego i lubelskiego przygotował Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej:

„W dzień zachmurzenie duże, na południu, wschodzie i częściowo w centrum z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami opady deszczu, pod wieczór możliwe burze z gradem, głównie na południu, w centrum i wschodzie regionu. Prognozowana wysokość opadów w czasie burz do 30 mm. Temperatura maksymalna od 18°C na północy regionu do 32°C na południowym wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. Podczas burz możliwe porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie do 120 km/h.”

Dla Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wydano ostrzeżenie przed burzami z gradem (2 stopień). Spodziewać się ich należy wieczorem i w nocy. Wówczas prognozuje się opady deszczu do 40 mm, a także porywy wiatru do 110 km/h. Sytuacja jest jednak dynamiczna i ostrzeżenia mogą ulec zmianie.

Reszta dnia ma być pochmurna i deszczowa.

Fot. Pixabay