W niedzielę biegniemy dla Lenki Mazur

Lenka Mazur ma niespełna 2 lata. Choruje na SMA – aby uporać się z chorobą, potrzebuje najdroższego leku na świecie. W zbiórkę pieniędzy dla dziewczynki włączyło się wiele osób, także z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. W niedzielę 4 października na plaży miejskiej w Ostrołęce odbędzie się trening biegowy dla Lenki.

Akcja charytatywna na plaży miejskiej rozpocznie się o godz. 12.00. Jej uczestnicy – w imprezie może wziąć udział każdy – przebiegną dystans 2 km. Nie ważne w jakim tempie – w tej imprezie sportowej ważna jest pomoc dziewczynce. Podczas niej odbędzie się bowiem zbiórka pieniędzy na lek dla Lenki.

„Biegniemy dla słusznej sprawy, dla zdrowia, dla zabawy, dla Lenki! Biegnij z nami! Nie masz czasu biec? Nic nie szkodzi, puszkę mamy dużą, dołóż cząstkę siebie!” – zachęcają organizatorzy.

Lenka urodziła się w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości – 11 listopada 2018 roku. Rozwijała się prawidłowo. Do czasu. Choruje na SMA typu 3. Z powodu wady genetycznej obumierają neurony w rdzeniu kręgowym odpowiadające za skurcze i rozkurcze mięśni. 

– Dzisiaj najbardziej boli nas widok naszej córeczki, która aż rwie się do tego, żeby pobiec do zabawy z innymi dziećmi. Ale ciało jej na to nie pozwala – pisali rodzice.

Terapia genowa, która jest wielką szansą dla Lenki, kosztuje astronomiczną kwotę – ok. 9 mln zł. Dlatego rozpoczęły się akcje charytatywne na rzecz dziewczynki. Więcej pisaliśmy na ten temat tutaj: