W Łomży takie iluminacje świąteczne… A Ostrołęka? (zdjęcia)

Tak, lubimy się porównywać, szczególnie do sąsiadów. Czasem jesteśmy od nich w czymś lepsi, czasem zwyczajnie czegoś im zazdrościmy. W tym przypadku zazdrościmy iluminacji świątecznych.

– Tej zimy Łomża zaskoczy mieszkańców. Z racji prac remontowych na Starym Rynku, znane i lubiane iluminacje świąteczne zobaczymy w zrewitalizowanym Parku Jana Pawła II – Papieża Pielgrzyma. Nie zabraknie również nowości, które w atrakcyjny sposób wypełnią czarem i światłem cały park. Iluminacja świąteczna zachęcająca do bezpiecznych spacerów na wolnym powietrzu już wystartowała – poinformowało miasto Łomża swoich mieszkańców.

Oczywiście można dywagować, czy wydatek na światełka i ozdoby to właściwa inwestycja w obecnych trudnych czasach, ale… po prostu łomżyńskie iluminacje świąteczne robią wrażenie (zdjęcia zamieszczamy na końcu artykułu). W przeciwieństwie od tych ostrołęckich – chyba że miasto w tym roku czymś nas zaskoczy. Rok temu bowiem tak pisaliśmy o świątecznym wyglądzie miasta:

„W Ostrołęce w zakresie świątecznych iluminacji nowości brak. Co gorsze, brakuje śniegowej szaty, i niektóre świąteczne elementy – zamiast zdobić, tylko szpecą. Najlepszym tego przykładem jest pokraczna choinka przed budynkiem Straży Miejskiej. W oczy rzucają się też przerwy w oświetleniu – np. nie świeci się główna gwiazdka (ta nad wejściem) na budynku Urzędu Miasta. Rozrzucone chaotycznie po drzewach świetlne łańcuchy też nie dodają uroku.” (więcej TUTAJ).

Miejmy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. Bardziej świątecznie na ulicach i placach.

Fot. Urząd Miasta Łomży

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Gosc

A Ostrołęka nie ma wizji rozwoju, niestety

Waldek

Co za chamski artykuł. Niewiarygodna manipulacja

Gosc

Waldek, co ty wiesz o manipulacji

Kris

Miasto Ostrołęka właśnie kupuje 3 wielkie bombki gdzie do jednej będzie można nawet wejść i dwa niedźwiedzie i bałwana i łańcuchy LED w ilości 140sztuk po 10metrow każdy wszystko świecące to może w tym roku po około 11tu latach nie kupowanie niczego te miast jakoś będzie wyglądało

Kris

Plus trzeba pamiętać że część starych iluminacji świątecznych jeszcze działa

Jula

Za poprzednika było zawsze ładnie tylko ten Kler