W Łomży miasto kupiło urządzenia do darmowej dezynfekcji rąk. Przydałyby się i w Ostrołęce?

27 bezdotykowych urządzeń do darmowej dezynfekcji rąk zakupiło miasto Łomża. Niektóre trafiły do placówek oświatowych, inne znalazły się w miejscach publicznych, z których często korzystają mieszkańcy.

Jak informuje łomżyński magistrat, urządzenia trafią w różne miejsca: m.in. do szkół (z myślą o rozpoczęciu roku szkolnego), parku, znajdą się na bulwarach i terenach sportowo-rekreacyjnych, stadionie i parku wodnym, placach zabaw czy na dworcu.

„Czternaście stanowisk zostanie przekazanych do szkół podstawowych i ponadpodstawowych, które zamontują je na swoich obiektach przed rozpoczęciem roku szkolnego. Kilka trafi do Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który rozlokuje je m.in. na bulwarach, terenach sportowo-rekreacyjnych na os. Konstytucji 3-go Maja i przy ul. Browarnej, Orliku przy ul. Katyńskiej, na terenie Stadionu Miejskiego i w Parku Wodnym. Montaż kolejnych rozpoczęło już Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Będą one ustawione w Parku Jana Pawła II (w rejonie placów zabaw), na dworcu autobusowym, przed Ratuszem na Starym Rynku oraz w Parku Jakuba Wagi. Jedno urządzenie w najbliższych dniach stanie również przy Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości. Zakup części płynów do dezynfekcji zasponsorowały Linguo i Fundacja L.”

Łomża wydała na urządzenia 61 tys. zł. Czy taki sprzęt powinien znaleźć się i w Ostrołęce? Czekamy na Wasze komentarze.

Dodajmy, że w sobotę 18 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 339 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce, najwięcej odnotowano w województwach śląskim (101) i małopolskim (76). Zmarło też kolejnych 6 osób, w wieku od 65 do 86 lat.

Liczba zakażonych koronawirusem w Polsce to 39 746. Z powodu COVID-19 zmarło 1 618 osób. Wyleczonych mamy już 29 924 mieszkańców.

Fot. Łomża

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mieszkaniec

Pewnie że by się przydało , ale czy Kaszana zdąży obliczyć należytą marżę?

Patolog

Gruby to założyłby automat do gorzały

ubecki półkownik

Przydało to by się zamknięcie tego partyjnego propagandowego portalu,

Alien

Ciebie niech zamkną w wariatkowie.
Swoją drogą zaloYli by a płynu by nie było bo później miasta nie było by stać na uzupełnienie.