W korku nawet 2 godziny! „Zastanawiam się, kto to wymyślił?”

Na ciężką próbę wystawiono nerwy kierowców wjeżdżających do Ostrołęki i wyjeżdżających z miasta w sobotę 31 sierpnia. Z powodu zamknięcia mostu zastępczego w korku stało całe Stare Miasto.

Most zastępczy zamknięto, ponieważ było to konieczne ze względu na prace prowadzone w związku z remontem starej przeprawy przez Narew. Jakie będą tego efekty, łatwo było przewidzieć…

Miasto w końcu zostało tylko z jednym mostem. Zakorkowane było całe Stare Miasto. Spytaliśmy się naszych Czytelników na Facebooku, ile stali w korkach. Oto co nam odpowiedzieli:

  • „20 minut od końca Głowackiego do wjazdu na nowy most, ale to przed 12.”
  • „Nie komentuję… Zastanawiam się, kto to wymyślił?! Ostatnia sobota wakacji.” 
  • „Ja dwie godziny od Prądzyńskiego do mostu.”
  • „W takim przypadku do Kadzidła najlepiej przez Nowogród. Może i dalej. Ale zapewne czasowo nie dłużej. Mniej nerwów, a silnik tak nie przegrzeje się.”

Jak się okazuje, nie wszyscy nadziali się na korki:

  • A ja nie stałam, bo wiedziałam jak to będzie wyglądać i zakupy i wszelkie inne sprawy załatwiła wczoraj.

Prezydent przeprasza i zapowiada… kolejne problemy

Prezydent Łukasz Kulik na Facebooku zamieścił długi komentarz dotyczący sobotnich korków. Przeprosił kierowców, podziękował służbom za pomoc w rozładowaniu zatorów, opisał, co zrobiono, aby je zmniejszyć (niektóre działania nic nie dały, inne pomogły). Prezydent zapowiedział też… kolejne poważne utrudnienia w ruchu:

– Jak na jeden dzień wrażeń wystarczy, co usłyszałem od kierowców z rana, to biorę na siebie, ale, doszukując się pozytywów, widać, że pewne rozwiązania opisywane w komentarzach nic nie dadzą, zważywszy iż w niedługim czasie musimy wyremontować nowy most, więc znów zostaniemy z jedną przeprawą. Mamy mnóstwo danych do analizy, a pierwszy września już za dwa dni, więc jest o czym myśleć. 

Rzeczywiście, są też duże obawy co do tego, jak będzie wyglądać sytuacja na drogach 2 września, w dniu rozpoczęciu roku szkolnego. Z powodu wciąż nieskończonego remontu ul. Blachnickiego poważne utrudnienia będą zwłaszcza w dojeździe do Szkoły Podstawowej nr 10. Bez sygnalizacji świetlnej pozostają też ważne skrzyżowania ulicy Bogusławskiego z Piłsudskiego oraz z 11 Listopada, co może utrudnić sprawną jazdę po mieście.

Dodajmy, że „trasy wylotowe bez korków” były jedną z obietnic wyborczych prezydenta Kulika. Trudno jednak nie odnieść wrażenia, że nowa władza niewiele zrobiła w tej sprawie…

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
John

Prócz utrudnień remontowych jakiś …. zdecydował o wyłączeniu sygnalizacji świetlnej w tym samym czasie np. przy stodole czy dworcu PKS . Ocena za koordynację i ogólny ,, pomyślunek „ – pała !

Nowy

Spokojnie, na mo wam wyjaśnią, że to wina Kotowskiego i Czartoryskiego. Po co zdobyli prawie 40 milionów na most, po co przeprawa zastępcza, po co w ogóle remont starego mostu. Kulik obiecał, że nie będzie korków i by nie było . Koniowalski wyjaśni , a czytelnicy mo mają wierzyć

Tre

No i co pan powie panie Kulikow

Tuo Tup

Czekamy na błyskotliwe memy Kleczkowskiego. Taki był twórczy przed wyborami, taki mądry i krytyczny na każdej sesji rady miasta. Teraz siedzi jak mysz pod miofłą i udaje, że te problemy w ogóle go nie dotyczą.

Młot

Czemu Kleczkowski nie był tam z kamerka na spacerze??
BO myslal że to najazd turystów na miasto…?

Oka8

Pamiętacie te korki kiedy młodzież wysiadała z autobusów i na pieszo docierała do szkół. Oczywiście spóżniona! To było 2,3 lata wstecz.

Spacery są ok

Bez przesady. Raz na jakiś czas można zostawić samochód i przejść się pieszo 😉 Bardziej współczuję jadącym na Mazury przez Ostrołękę, bo połowę ostatnich promieni wakacyjnego słońca złapali pod ostrołęckim niebem 🙂

Oka8

Wakavje są raz na rok. Do szkoły dojeżdżaliśmy codziennie przez 10 mcy. Taka różnica!