W końcu przetarg na przebudowę dworca PKP. Czy nie za późno?

Miasto ogłosiło przetarg na przebudowę dworca PKP i drogi dojazdowej do niego na potrzeby Multicentrum.

Wspomniany przetarg zakłada: „wykonanie robót remontowo-budowlanych polegających na przebudowie budynku dworca PKP i wewnętrznej drogi dojazdowej oraz przylegającego skweru, mające na celu utworzenie centrum edukacyjnego ICT w Ostrołęce.”

Dworzec ma zostać wyremontowany, ponieważ powstanie tam Multicentrum. To projekt poprzednich władz Ostrołęki. Pozyskano na niego duże dofinansowanie unijne. Multicentrum to nowoczesne, interaktywne i skomputeryzowane pracownie poświęcone m.in. robotyce, technice, sztuce.

Wykonawca wyłoniony w przetargu na wywiązanie się z całego zadania będzie mieć czas do końca sierpnia 2021 roku. Roboty budowlane mają być zakończone do końca lipca, później miasto miesiąc daje na dostawę i montaż wyposażenia.

Czasu więc nie jest zbyt dużo. A on może odgrywać niemałą rolę w powodzeniu przedsięwzięcia. W jednym z poprzednich artykułów informowaliśmy, że poprzedni zespół ds. Multicentrum planował ogłoszenie przetargu już w marcu 2019 roku, aby z wszystkim się wyrobić.

Rok temu, na sesji Rady Miasta pod koniec października 2019 roku o to, co się dzieje w tym temacie pytał radny Grzegorz Milewski (klub PiS). Wtedy usłyszał, że miasto przygotowuje postępowanie przetargowe na remont dworca PKP. Przygotowania trwały rzeczywiście długo, bo przetarg ogłoszono po roku.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Norma

Piękną rzecz przygotowali panowie Kotowski i Rosak

Yeti

I zapewnili finansowanie,

Iwa

Jej wyborcy Kulika, czy żeby ślamazarnie dokończyć ciekawe projekty p. Kotowskiego potrzeba było wam nowego prezydenta i wice z dodatkową kasą? Inwestycje przeprowadzà sami pracownicy, jeśli wszystko jest przygotowane i zabezpieczone finansowo, po co wam Kulik i kasa na niego?

Tom

A raty za obligacje przeznaczone na liczne inwestycje spłaciłaby każda księgowa , po co wam Kulik, który nie ma prawie swoich pomysłów ?

Jerzy

Ten projekt to pamiątka po pracy i pomysłach p. Rosaka i p. Kotowskiego. Oby następcy chociaż umieli skorzystać z gotowego projektu i milionów euro, które wywalczono z Unii w poprzedniej kadencji