W końcu jest zespół ds. Multicentrum. Na jego czele wiceprezydent

Wreszcie ruszyło coś w sprawie powstania Multicentrum na Stacji. Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik powołał zespół, który ma się zająć przygotowaniem i realizacją tej ważnej dla osiedla Stacja inwestycji.

Po zmianie władzy w Ostrołęce poprzedni zespół zajmujący się realizacją projektu Multicentrum na osiedlu Stacja został rozmontowany. Z pracy zwolniono m.in. koordynatora projektu Mirosława Rosaka.

Zespół więc przez kilka miesięcy nie pracował. A szkoda, bo mógł przygotować się do tej poważnej inwestycji. Teraz prezydent Łukasz Kulik powołał nowy zespół ds. Multicentrum w składzie:

  • koordynator projektu – Maciej Kleczkowski
  • kierownik finansowy projektu – Aneta Gutowska-Grucelska
  • specjalista ds. technologii ICT – Piotr Chudziaszek
  • specjalista ds. inwestycji w projekcie – Marcin Wojciech Rogalski
  • asystent koordynatora projektu – Jolanta Olczak
  • kierownik ds. komunikacji i zarządzania ryzykiem – Anna Andrejuk
  • księgowy projektu – Ewa Derkacz
  • specjalista ds. prawnych – Witold Lewandowski

Członkowie będą otrzymywać dodatkowe wynagrodzenie zgodnie z założeniami harmonogramu rzeczowo-finansowego projektu.

A tak o stopniu zaawansowania projektu mówił podczas ostatniej sesji Rady Miasta Łukasz Kulik:

My mamy ze swojej strony wszystko dopięte, ale w tym roku pewnie nic nie ruszy, bo są opóźnienia ze strony białoruskiej. Mamy dwa lata na realizację Centrum od czasu podpisania aneksu projektu przez stronę białoruską.

Z kolei w odpowiedzi na interpelację radnego Mariusza Popielarza prezydent informował, że zespół „zostanie powołany dopiero po dopełnieniu wszystkich kwestii formalnych po stronie partnera projektu”. Wygląda więc na to, że skoro mamy nowy zespół, to i Mosty na Białorusi wszystkie sprawy formalne mają już załatwione.

Przypomnijmy, że Multicentrum w Ostrołęce ma znaleźć się w dworcu PKP. Powstaną tu nowoczesne, interaktywne i skomputeryzowane pracownie poświęcone m.in. robotyce, technice, sztuce. Przebudowa czeka drogi dojazdowe i skwer. 90% na Multicentrum daje Unia Europejska. Projekt realizowany jest we współpracy z miastem Mosty na Białorusi – tam również powstanie podobne, ale mniejsze centrum nauki.