W II SLO w Ostrołęce powstał… profil estradowy

II Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Toniego Halika w Ostrołęce do tej pory było znane m.in. z prowadzenia klas mundurowych. Teraz stawia i na inny kierunek kształcenia: profil estradowy.

„II SLO im. t. Halika w Ostrołęce, chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom uczniów, stworzyło ofertę bezpłatnego kształcenia na profilu estradowym. Propozycja ta skierowana jest do osób interesujących się teatrem, aktorstwem, muzyką i tańcem, czyli szeroko rozumianą działalnością rozrywkową. Naszym celem jest rozwój pasji artystycznych, wychowanie młodych ludzi, jako świadomych odbiorców kultury, poszerzenie perspektyw i wyposażenie w rzetelną wiedzę.” – czytamy w komunikacie II SLO.

Klasa estradowa ma realizować program MEN klas ogólnokształcących z rozszerzeniami z: historii muzyki, wiedzy o społeczeństwie i języka angielskiego. Będą też, co zrozumiałe przy tym typie profilu, zajęcia dodatkowe: warsztaty z tańca, śpiewu i muzyki, gry na instrumencie.

II SLO zachęca:

„W trakcie 4-letniej edukacji rozwojowi talentów będzie służyła szeroka gama zajęć dodatkowych. Uczniowie doświadczą niekonwencjonalnych spotkań ze światem sceny i muzyki.”

Będą mogli porozmawiać z pracownikami teatru, zapoznać się z pracą osób, które na co dzień pozostają niewidoczne dla publiczności.

„Dzięki nawiązaniu współpracy z Agencją „Bojar” organizowane będą wyjazdy na nagrania programów telewizyjnych, gdzie młodzież z perspektywy widza weźmie udział w najpopularniejszych programach rozrywkowych.”

To jednak nie wszystko. W planach są też zajęcia prowadzone przy współpracy z pracownikami lokalnych instytucji kultury, ale też… z artystami biorącymi udział w programie „The Voice of Poland”.

„Zapraszamy do rekrutacji na II semestr 2020/2021 na zasadzie przeniesienia z innej szkoły. Termin spotkania informacyjnego dla zainteresowanych uczniów – 29 października 2020 roku i 12 listopada 2020 roku o godz. 15.00.”

Więcej informacji w II SLO w Ostrołęce.

3.3 3 głosów
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Li Bruce lee

Nie ma jak to dawać nowe kierunki po zakończonej rekrutacji. BRAWO ZA TERMINOWOŚĆ…

hej tępoto

Czytaj ze zrozumieniem.

Karolek

Klekot i Ewelajna będą wykładać

hej tępoto

HAAAAAAA

gosc

Zenek Martyniuk na prośbę kurskiego będzie wykładał.

Lala estrada

Hahaha