W Goworowie mogą odbyć się już oficjalne mecze i zawody. Dzięki dotacji

Na boisku w Goworowie zainstalowano system nawadniający. Dzięki temu będzie tam można znów rozgrywać oficjalne mecze. Dofinansowanie na system dostał Klub Sportowy Orz Goworowo.

Do niedawna murawa boiska w Goworowie nie spełniała wymogów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Tym samym nie można było tam organizować oficjalnych meczy, sparingów. zawodów.

„Dlatego KS ORZ Goworowo wziął udział w programie „WzMOCnij swoje otoczenie”, organizowanym przez PSE, krajowego operatora elektroenergetycznego systemu przesyłowego.” – napisano na stronie Urzędu Gminy Goworowo.

Zakupiono system nawadniający.

„Z zielonej murawy cieszą się nie tylko klubowi zawodnicy, ale również uczniowie szkół w Goworowie, którzy regularnie korzystają z boiska w ramach zajęć wychowania fizycznego.”

– Dzięki uzyskanemu dofinansowaniu znacznie poprawiła się jakość klubowej murawy, co zwiększyło komfort gry i bezpieczeństwo naszych zawodników. Wpłynęło to także na ich morale. Zawodnicy czują, że grają na profesjonalnym boisku i z większą motywacją mogą teraz lepiej rozwijać swoje umiejętności – mówi prezes Klubu Sportowego Orz Goworowo Bartosz Dziełak.

„WzMOCnij swoje otoczenie” to konkurs dotyczący gmin, w których zlokalizowana jest lub budowana infrastruktura przesyłowa. Pozwala na finansowe wsparcie różnych projektów: nie tylko sportowych, ale też np. kulturalnych. Na terenie gminy Goworowo Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekt budowy linii 400 kV Ostrołęka – Stanisławów. Inwestycja jest niezbędna dla zapewnienia stabilnych dostaw energii elektrycznej do odbiorców w północno-wschodniej i centralnej Polsce.