W gm. Olszewo-Borki może powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

Gmina Olszewo-Borki stara się o utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy dla dorosłych. O tych zamiarach mówiła nie raz wójt gminy Aneta Larent.

Środowiskowy Dom Samopomocy mógłby powstać w budynku po – wygasłym na skutek reformy oświaty – Gimnazjum w Nowej Wsi. Przeznaczony byłby dla osób dorosłych przewlekle, psychicznie chorych i osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Znajdowałby się na parterze – oczywiście wcześniej trzeba było odpowiednio przystosować pomieszczenia po gimnazjum. Pieniądze na ten cel gmina będzie starała się pozyskać.

Można zgłaszać osoby, które skorzystałyby z Środowiskowego Domu Samopomocy. Czas na to jest do 12 lutego (w tej sprawie kontaktować się należy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Olszewie-Borkach przy ul. Broniewskiego 13 – pok. nr 3, tel. 29 764 78 75).

Jednym z warunków otrzymania dofinansowania na powstanie Środowiskowego Domu Samopomocy jest właśnie przedstawienie listy zainteresowanych osób.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Wątki komentarzy
0 Odpowiedzi na wątki
0 Obserwujący
 
Najpopularniejszy komentarz
Najciekawszy wątek z komentarzem
5 Autorzy komentarzy
RrrTrejjjjjjRglMieszkaniec gminy Autorzy ostatnich komentarzy
najnowszy najstarszy oceniany
Mieszkaniec gminy
Gość
Mieszkaniec gminy

Bardzo dobry pomysł, poco płacić DPS w Ostrołęce, będzie taniej

Rgl
Gość
Rgl

Brawo! Takie miejsca są potrzebne

jjjjjj
Gość
jjjjjj

To świadczy o mądrym kierowaniu Gminą , Mimo młodego wieku nie zapomina się o seniorach . Brawo Pani Wójt.

Tre
Gość
Tre

Dobry pomysł, zobaczymy czy uda się go zrealizować

Rrr
Gość
Rrr

Będzie można zabrać swoich bliskich z DPS Ostrołęka, mieć ich bliżej i taniej wyniesie finansowanie . Gratulacje Pani Wójt.