W bloku przy ul. Witosa raniła nożem byłego męża

Małgorzata Ż. jest oskarżona o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu byłego męża. Miała ona go ranić nożem w jednym z mieszkań w Ostrołęce.

Zdarzenie miało miejsce 7 lipca 2020 r. w mieszkaniu przy ul. Witosa w Ostrołęce.

Małgorzata Ż. była pod wpływem alkoholu. Raniła nożem kuchennym byłego męża Sylwestra Ż. Trafiła go w klatkę piersiową. Prokuratura pisze:

„Rana spowodowała uszkodzenie opłucnej lewej oraz wytworzenie się krwiaka w segmencie 8 płuca lewego z krwawieniem do jamy opłucnowej lewej. Nadto doprowadziła do pęknięcia lewego żebra w linii pachowe i krwiaka okolicy lewego mięśnia podgrzbietowego”.

„Z opinii biegłego z zakresu medycy sądowej wynika, że doznane obrażenia stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu i stanowią realne zagrożenie dla życia Sylwestra Ż.”

Śledztwo przeciwko Małgorzacie Ż. wszczęła Prokuratura Rejonowa w Ostrołęce. Przedstawiono jej zarzuty z art. 156 §1 pkt. 2 k.k. Kobieta przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia, w których opisała całe zdarzenie.

„Wobec Małgorzaty Ż. zostały zastosowane wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, nakazu opuszczenia lokalu mieszkalnego oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakazu zbliżania się do niego na odległość poniżej 5 m.”

Fot. Pixabay