W 40. rocznicę powstania „Solidarności”. Uroczyste otwarcie wystawy 1 lipca

1 lipca w kilkunastu miejscach w Polsce ( w tym także w Ostrołęce) Instytutu Pamięci Narodowej otworzy wystawę pt: „TU rodziła się »Solidarność«”.

1 lipca w Mielcu Instytut Pamięci Narodowej inauguruje obchody 40. rocznicy powstania „Solidarności”. Zaprezentowana tam wystawa „TU rodziła się »Solidarność«” będzie pokazana tego dnia równocześnie w 17 miejscowościach rozsianych po całej Polsce.

W Ostrołęce otwarcie wystawy plenerowej będzie miało miejsce przy ul. gen. Fieldorfa Nila, przed pomnikiem Pamięci Żołnierzy Polskiego Państwa (pomnik AK) , godz. 12:00 (Delegatura IPN w Olsztynie).

Miesiące wakacyjne będą następnie świadkami kolejnych odsłon tej unikatowej wystawy.

Ekspozycje mają na celu ukazanie ogólnopolskich masowych strajków z lipca, sierpnia i września 1980 r. Wystawy składają się z części ogólnopolskiej, części regionalnych oraz lokalnych, ukazujących powstawanie „Solidarności” w niemal każdym zakątku naszego kraju.

Kolejne miejsca prezentacji wystaw stworzą w całej Polsce „Biało-czerwony szlak: Tu rodziła się Solidarność”. Trasy wszystkich wystaw regionalnych zbiegną się 28 sierpnia na wernisażu w Warszawie.

5 1 zagłosuj
Ocena artykułu
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Ola

Mam nadzieję, że twórcy tej wystawy nie wygumkują prezydenta Lecha Wałęsy i jego roli w tworzeniu NSZZ Solidarność. Ostatnimi czasy IPN wzoruje się na wzorcach komunistycznych i pisze historię na nowo. 

A K-P

Miejsce Bolka jest na śmietniku historii, a nie na kartach historii…

Pozdrawiam…

Ola

Każdy przyzwoity i mądry Polak szanuje prezydenta Lecha Wałęsę. Jemu zawdzięczamy wolność. Tylko zdrajcy albo totalni idioci z wypranymi mózgami przez propagandę PiS nie szanują Pana Lecha Wałęsy. Takimi zdrajcami są Jarosław Kaczyński i Andrzej Duda. 

Gość

Wałęsa jest szanowany na całym świecie ale wy wolicie czcić morderców wyklętych.

Jerzy

Do OLA Brak mi słów na ciebie jak już pisałem w innych komentarzach wiem kim jesteś nie powinnaś się wypowiadać na temat tego BOLKA ty z pod czerwonym sztandarem działałaś to przeciwnej stronie co my spod S. Historia BOLKA jest teraz nam znana jak wielu innych jak choćby ta Krzywanos. Jak możesz ty wstrętna !!!!! nazwać Prezydenta i J Kaczyńskiego zdrajcami gdybym mógł to bym w tą czerwoną gębę napluł.

Ola

Jarosław Kaczyński będąc „prezydentem” z tylnego siedzenia jest nie tylko zdrajcą ale i tchórzem nie mającym odwagi wziąć odpowiedzialności za własne czyny. Zapomina, że jest sprawczość kierownicza. Prawnicy nie mają wątpliwości, że Duda złamał kilkakrotnie Konstytucję. Zrobił to na polecenie J. Kaczyńskiego. Sam jest bezwolną marionetką, która potrzebuje możnych protektorów. Wychodzą na wierzch powiązania Dudy z Chinami i nie chodzi tu o relacje handlowe, a o pomoc w uzyskaniu wpływu Chin na politykę w Polsce. Tak Duda szuka już protektorów w Chinach. PiS doszedł do władzy dzięki pomocy Putina tak jak Trump. Za powiązania Trumpa z Putinem, amerykańscy żołnierze już… Czytaj więcej »

Wera

Chore wypociny, nie wchodźcie w dyskusje, bo to świrów nakręca

Ola

Poczytaj sobie Wera opinię prawników o poczynaniach Dudy. Przeczytaj książkę pana Piątka i trochę na temat imperialnych planów Chin. Na koniec zajrzyj do amerykańskich gazet i dowiedz o ostatnim skandalu z udziałem Trumpa. Tak ten skandal dotyczy również polskich żołnierzy w Afganistanie.

Ola

Nie wiesz kim jestem