Uwaga! W niedzielę możliwe burze z gradem!

W niedzielę 7 czerwca do południa mieliśmy ładną pogodę. Ale niedługo to się może zmienić. Synoptycy ostrzegają przed burzami.

Ostrzeżenie przed burzami wydano dla ponad połowy Polski. W powiecie ostrołęckim prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 65 km/h. Możliwe też są opady gradu.

Prawdopodobieństwo burz z gradem wynosi 80% – ostrzeżenie meteorologiczne obowiązuje od niedzieli 7 czerwca godz. 13.00 do północy.

Wydano I stopień ostrzeżenia, co oznacza, że:

„Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.