Uwaga! Trwa przeprowadzka mostu do Teodorowa

Od otwarcia przeprawy tymczasowej na Narwi minęło niecałe półtora roku. Przez ten czas asfalt uległ degradacji, i okazało się, że most jest faktycznie tymczasowy. Zamiast więc remontować przeprawę w nieskończoność, zapadła decyzja – by ją zwinąć i przenieść do Teodorowa.

W demontażu mostu, który zaczął się 1 kwietnia, uczestniczą żołnierze z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego. Ci sami, którzy wcześniej – w niespełna miesiąc złożyli stalową konstrukcję, która stanowi bazę przeprawy tymczasowej. Mają więc wprawę, i jest nadzieja, że przeniesienie konstrukcji nastąpi równie szybko.

To będzie bardzo bezpieczna przeprawa, jeśli tylko kierowcy będą przestrzegać warunków eksploatacji. Obostrzenia będą dotyczyć głównie tonażu, ale dobrze byłoby też, gdyby pojazdy wjeżdżały na most pojedynczo w ruchu wahadłowym – wyjaśnia szef 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego.

Po przeniesieniu stalowej konstrukcji, pozostanie wylać asfalt i zamontować oświetlenie.

Przeprawa mostowa w Teodorowe nie będzie jedyną. Biznes poczuli też okoliczni rolnicy, którzy planują uruchamiać prywatne przeprawy promowe. Będą to przeprawy płatne: od pojazdu i od osoby, ale ich niewątpliwą zaletą będzie fakt, że będą działać niezależnie od korków na przeprawie głównej. Komu więc będzie się bardzo spieszyło, będzie mógł skorzystać z opcji płatnej. Pierwszy prom już jest – przewozi rowerzystów, auta osobowe i … bydło.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
złoty

Prima Aprilis

Kawka

Poziom żartu na poziomie tego portalu.
Żenada .

Gość

Ty tak na poważnie , czy też na Prima Aprilis?

Jarema

Redaktor z mo się odezwał?

Zirytowany

Ja bym dał taki żart : prezydent kulik jest naprawdę dobrym włodarzem I wraz z wiceprezydentem kleczkowskim pseudo kamera pozyskują wiele środków z zewnątrz na modernizację miasta 🙂 ich praca już od pierwszych dni przejęcia władzy jest. Bardzo widoczna .chwała im za to 🙂 to jest prawdziwy żart na Prima aprilis 🙂 pozdrawiam

gość

ty, Kawka, niezły masz poziom, zerowy