Uwaga na silny wiatr! Jest ostrzeżenie i dla powiatu ostrołęckiego (aktualizacja)

Wydano ostrzeżenie dla części Polski w związku z bardzo silnym wiatrem. Dotyczy ono także powiatu ostrołęckiego.

We wtorek 23 kwietnia bardzo mocno wieje. Synoptycy wydali w tej sprawie ostrzeżenie pierwszego stopnia dla kilku województw, w tym dla powiatu ostrołęckiego. Ważne jest ono do godz. 21.00.

Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h, z południowego wschodu.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia?

„Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.”

W środę także będzie wiać

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje także w środę 24 kwietnia. Przewiduje się wystąpienie miejscami silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h z południowego wschodu.

Fot. KPP Maków Mazowiecki

Szczególnie złe warunku były na drodze krajowej nr 60. Kiepska widoczność spowodowała dwie kolizje:

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
Mad Max

Jak na pustyni,piaskowa burza.