Uwaga na „pociąg widmo” w Grabowie! Ostrzegają Czytelnicy

O niepokojącym zdarzeniu poinformowali nas Czytelnicy. Uważajcie na przejazdach kolejowych!

W tej sprawie napisano do naszej redakcji w niedzielę 8 grudnia:

– Wczoraj około godziny 19 byliśmy świadkami takiej sytuacji w Grabowie: na nieoznakowanym przejeździe, bez sygnalizacji świetlnej, bez znaku „Stop”, bez sygnału dźwiękowego przed przejazdem nagle pojawił się „pociąg widmo”. Uważam, że stwarza to ogromne i realne zagrożenie dla nas, kierowców i nie tylko.

Tylko czekać aż dojdzie do tragedii i nagle pojawią się znaki. Bardzo prosimy o zainteresowanie się tematem zanim dojdzie do tragedii. 

Pociąg być może pojawił się w związku z trwającymi pracami na linii Ostrołęka-Chorzele. Wznowiono tam ruch pociągów, które przewożą materiały na plac budowy. O tym fakcie informować miały tabliczki, dodatkowym ostrzeżeniem miały być znaki „Stop”. Czy w tym przypadku ich zabrakło i czy pociąg nie powinien ostrzec, że zbliża się do przejazdu? Sprawę postaramy się wyjaśnić.

najnowszy najstarszy oceniany
mieszkanka
Gość
mieszkanka

pociag notorycznie przejezdza przez strzezony przejazd na Warszawskij przy otwartych szlabanach. uwazam ze jest to niepowazne. nikt i nic nie ostrzega ze przejedzie pociag pomimo otwartych zapor. to tylko kwestia czasu jak dojdzie do tragedii

Abc
Gość
Abc

A ja widziałam ze wychodzą pracownicy w odblaskowych kamizelkach i wstrzymują ruch, a jeżdżę tedy dość czesto

kolizja
Gość
kolizja

Monitowac u Pana Grabowskiego bardzo zaangazowany w sprawy koleji

HenKan
Gość
HenKan

Spotkałem się z podobną sytuacją, jednak było to na przejeździe w Ostrołęce, na ul. Warszawskiej. Są tam rogatki, sygnalizacja i wszelkie oznakowanie, jednak w chwili przejazdu pociągu (dokładniej to samej lokomotywy) ani nie były opuszczone szlabany, ani nie migały światła. Na ulicę wyszedł pan w jaskrawym odzieniu, zatrzymał auta z jednej i drugiej strony, a lokomotywa przetoczyła się w żółwim tempie przez skrzyżowanie.