Uwaga na „pociąg widmo” w Grabowie! Ostrzegają Czytelnicy

O niepokojącym zdarzeniu poinformowali nas Czytelnicy. Uważajcie na przejazdach kolejowych!

W tej sprawie napisano do naszej redakcji w niedzielę 8 grudnia:

– Wczoraj około godziny 19 byliśmy świadkami takiej sytuacji w Grabowie: na nieoznakowanym przejeździe, bez sygnalizacji świetlnej, bez znaku „Stop”, bez sygnału dźwiękowego przed przejazdem nagle pojawił się „pociąg widmo”. Uważam, że stwarza to ogromne i realne zagrożenie dla nas, kierowców i nie tylko.

Tylko czekać aż dojdzie do tragedii i nagle pojawią się znaki. Bardzo prosimy o zainteresowanie się tematem zanim dojdzie do tragedii. 

Pociąg być może pojawił się w związku z trwającymi pracami na linii Ostrołęka-Chorzele. Wznowiono tam ruch pociągów, które przewożą materiały na plac budowy. O tym fakcie informować miały tabliczki, dodatkowym ostrzeżeniem miały być znaki „Stop”. Czy w tym przypadku ich zabrakło i czy pociąg nie powinien ostrzec, że zbliża się do przejazdu? Sprawę postaramy się wyjaśnić.

0 0 zagłosuj
Ocena artykułu
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Informacje zwrotne w linii
Zobacz wszystkie komentarze
mieszkanka

pociag notorycznie przejezdza przez strzezony przejazd na Warszawskij przy otwartych szlabanach. uwazam ze jest to niepowazne. nikt i nic nie ostrzega ze przejedzie pociag pomimo otwartych zapor. to tylko kwestia czasu jak dojdzie do tragedii

Abc

A ja widziałam ze wychodzą pracownicy w odblaskowych kamizelkach i wstrzymują ruch, a jeżdżę tedy dość czesto

kolizja

Monitowac u Pana Grabowskiego bardzo zaangazowany w sprawy koleji

HenKan

Spotkałem się z podobną sytuacją, jednak było to na przejeździe w Ostrołęce, na ul. Warszawskiej. Są tam rogatki, sygnalizacja i wszelkie oznakowanie, jednak w chwili przejazdu pociągu (dokładniej to samej lokomotywy) ani nie były opuszczone szlabany, ani nie migały światła. Na ulicę wyszedł pan w jaskrawym odzieniu, zatrzymał auta z jednej i drugiej strony, a lokomotywa przetoczyła się w żółwim tempie przez skrzyżowanie.